Büyük Yükseliş Öncesi Büyük Düşüş Bekleniyor

Kripto para piyasası hacmi sürekli olarak bir düşüyor, bir yükseliyor


Kripto para piyasası hacmi sürekli olarak bir düşüyor, bir yükseliyor. Mesele ise kripto para piyasası hacminin yükselmesi veya düşmesinden daha çok yatırımcıların gözünde kripto paraların fiyatı yönünde olmakta. Yatırım yapan bir insanın doğal olarak o yatırımdan kazanmak adına yatırım yaptığını bilmeyecek insan dünya üzerinde yok denecek kadar azdır. Ama tüm bunların yanında yatırım yapan bir insanın bazı riskler alması ve kaybetme riskinin en yüksek düzeyde olabilecek olduğunu bilerek yatırımlar yapması gerekir.

Bitcoin (BTC) yatırımı ”çok riskli” sınıfta olmasa bile ”yüksek risk” içeren bir sınıfta. Sürekli düşüş yaşayıp, yükseliş yaşayabilen BTC bu konuda diğer bazı altın, döviz ve benzeri yatırımlara oranla daha fazla riskli iken kazanç konusunda ise tüm yatırımlara oranla ”dünyanın en kısa sürede en fazla kazandıran yatırımı” konumunda bulunmakta.

Büyük Düşüş Bekleniyor

İddialar Bitcoin (BTC) için büyük bir düşüşün yaşanacak olduğunu ve 3.000 dolar seviyesine kadar gerilemeden hemen sonra bu yılın sonuna doğru 50.000 dolar seviyesine kadar yükselecek olduğu yönünde olmuş durumda. Tam anlamı ile bu yılın sonunda 50.000 dolar olması durumunda Bitcoin’e ilginin de bir o kadar artmasının beklendik bir durum olması dolayısı ile yatırımcıların şimdiden hazırda beklemesinde fayda var.