Bitmain 12 Milyar Dolar Değere Sahip

Çinli madencilik devi Bitmain rekor kırdı


Çinli madencilik devi Bitmain rekor kırdı. 12 milyar dolar değere sahip olan Bitmain rekor üzerine rekor kırarken, madencilik devinin sürekli olarak çalıştığı ve gün içerisinde binlerce madencilik cihazının aktif olarak dünyanın birçok bölgesinde çalıştırdığı gerçeği mevcut. Sürekli olarak yenilenen madencilik cihazları ne kadar enerji ve diğer bazı ekonomik konularda sorun ve sıkıntılara sebep olsa bile yapılan bakım ve kontroller sonrasında Bitmain en üst düzeyde üretim yapabildiklerini açıklamıştı.

Kanada yönetiminden ucuz elektrik isteyerek ama bunda ret yanıtı alarak bu ülkede faaliyet göstermek konusunda henüz tam karar vermeyen Bitmain, Series B turunun kapanması ile değerini 12 milyar dolar seviyesine kadar yükseltti.

Daha Fazla Artacak

İddialar Bitmain ve diğer madencilik şirketlerinin toplam net değerinin gelecek birkaç yıl içerisinde kripto paraların daha fazla kullanılır hale gelmesi ile en üst seviyeye yükselecek olduğunu tahmin edercesine açıklamalar yapmaktalar. Henüz daha bu yıllarda pek fazla madencilik alanında pek fazla şirket bulunmazken, bazı dünya devlerinin sürekli olarak bu alanda çalışmalar yaptıkları ve henüz madencilik şirketleri kurmasalar bile geleceğe yönelik olarak yeni şirketler kurulmasına yönelik adımlar atabilecek oldukları iddiaları mevcut.

  • Bitmain dünyanın en büyük madencilik şirketleri arasında ilk sırada bulunuyor.
  • Çinli madencilik devinin sadece Çin değil dünyanın farklı bölgelerinde çiftlikleri yani merkezleri bulunduğu üzere Türkiye’de ise bir üretim merkezi maalesef ki bulunmuyor.