Charlie Lee: Bu Saldırı Bitcoin’i Etkilemez

Litecoin kurucusu Charlie Lee, dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Bithumb borsasının hacker saldırısına uğramasının Bitcoin’in temellerinde bir farklılık yaratmayacak olduğunu açıkladı


Litecoin kurucusu Charlie Lee, dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Bithumb borsasının hacker saldırısına uğramasının Bitcoin’in temellerinde bir farklılık yaratmayacak olduğunu açıkladı. Dün yaşanan saldırılar sonrasında Bithumb borsası tüm varlıkları dondurma kararı almış ve günlük 330 milyon dolarlık hacme sahip olmasına rağmen bu aşamada paraların hemen çekilmesine onay vermeyecek olduklarını açıklamıştı.

Hali ile bu aşamadan hemen sonra paraların geri çekilememesi yatırımcıların bir kısmı tarafından doğal olarak karşılanırken, bir kısmı ise bu durum dolayısı ile kendilerinin endişe yaşadıklarını belirterek internete bağlı olmayan cüzdanlara aktarılan varlıkların geri normal hesaplara aktarılması gerektiğini belirterek tepki göstermişti.

Bitcoin Etkilenmedi

Charlie Lee, Bitcoin temellerinin saldırılardan etkilenmesinin zor olduğuna değinerek, bunun daha büyük saldırılar ile mümkün olabilecek olduğunu açıkladı. Bir süre önce Litecoin’in çok güçlü olduğunu belirten Lee, borsanın kendini koruması gerektiğini, ama koruyamadığı bir durumda borsa tarafından satılan koinlerin değer kaybı yaşamasının pek fazla mümkün olmadığını açıklayarak bunun direkt borsa ile ilgili olduğunu açıkladı.

Kripto paralara dair açıklamaların yanında borsaların hacker saldırılarına uğraması sonrasında yatırımcıların hasar ve zarar görmesi, bu hasarın ilgili borsa tarafından giderilme zorunluluğu olmasına rağmen küçük borsaların bu zararları gidermemesi sonrasında hükümetler devreye girmiş ve bu aşamada kripto para fiyatlarına etki eden gelişmeler yaşanmıştı.

  • Bitcoin fiyatı ile diğer kripto para fiyatları tamamı ile duruma bağlı değişebilir.