Çiftlik Bank Dolandırıcıları Bitcoin İle Dolandırma Peşinde!

Son zamanların en büyük dolandırıcılık olayının birisi Çiftlik Bank CEO’su Mehmet Aydın tarafından Türkiye’ye yaşatıldı


Son zamanların en büyük dolandırıcılık olayının birisi Çiftlik Bank CEO’su Mehmet Aydın tarafından Türkiye’ye yaşatıldı. Türk vatandaşlarının zeki olduğuna dair daha öncelerde YouTube hesabından videolar yayınlayan Çiftlik Bank, şimdilerde ise Türk milleti ile dalga geçmesi, Türkiye’de yaşayanları mağdur etmesi ile tanınıyor. 

Mağdurlara ödemelerini Bitcoin ile yapacak olduğunu belirten Mehmet Aydın, mağdurları heyecanlandırırken, bazı mağdurlara ise sosyal medya ve çeşitli internet siteleri üzerinden dolandırıldıkları kadar parayı belirli bir miktar karşılığında geri alabilecek oldukları iddia ediliyor. Mağdurlar ise bu durumlara inanarak paralarını tekrar tekrar kaptırıyordu.

Yeni Darbe Bitcoin Üzerinden Gelebilir

Bazı internet sitelerinde ise Çiftlik Bank mağdurlarını dolandırmak isteyenlerin olası güvenlik endişeleri olmaması ve kendilerinin kimliğinin ortaya çıkmaması için Çiftlik Bank mağdurlarından ödemeyi Bitcoin ile almaya çalıştıkları iddia ediliyor. Sosyal medyada belirli kapalı gruplar, Telegram grupları gibi alanlarda bu tür kişiler özel mesaj yolu ile kendisine mağdurları çekmeye çalışıyor. Bu tür dolandırıcılara inanmamak ve başkalarından medet beklemek yerine yasal yollardan avukat ve yasal temsilciniz aracılığı ile çözüm aramanız olası maddi kayıplarınızı engelleyecektir.