Bitcoin’in Yükselişe Geçmesinin Anlamı Ne?

Bitcoin, bir süreden beridir düşüş yaşarken 7000 dolar seviyesine gerilemişti


Bitcoin, bir süreden beridir düşüş yaşarken 7000 dolar seviyesine gerilemişti. Bugün tekrardan yükselişe geçen kripto para birimleri arasında ilk sırada kendisine yer bulan Bitcoin ise tekrar yatırımcısının yüzünü güldürdü. Birçok banka, yetkili ve analist tarafından bu süreçte Bitcoin’in 2800 dolar seviyesine kadar gerileyebilecek olduğu iddia edilmişti.

Güney Kore, Kuzey Kore, Japonya, Tayland ve Çin tarafının Bitcoin ve diğer kripto paralar üzerinde hazırladıkları yasalar, baskılar ve engellemeye yönelik atacak oldukları adımların kripto paraların düşmesinde etkin rol oynadığı bilinmekte.

Google ve Hollanda Düşürdü

Bitcoin ve diğer kripto paraların düşüşünde en fazla etkisi olan 2 aktör ise Google ve Hollanda. Bu 2 aktör tarafından geçtiğimiz hafta yapılan engelleme ve yasaklama açıklamalarının hemen ardından 7000 dolar seviyesine kadar gerileyen Bitcoin‘in diğer kripto paraların aynı zamanda gerilemesine sebep olduğu ortaya çıkmıştı. Google yeni dönemde kripto paralara dair reklamları tamamen yasaklarken, Haziran ayı ve sonrasında Bitcoin başta olmak üzere hiçbir kripto para reklamına yer verilmeyecek olduğunu açıkladı. Hollandalı siyasiler ise kripto para birimlerinin engellenmesi ve üzerinde denetimlerin açık bir şekilde denetlenmesi gerektiğini savunmakta.