Çin Kripto Para Sahiplerini Endişelendiriyor

Bitcoin ve kripto paraya darbelerin en sonuncusu Asya’dan geldi


Bitcoin ve kripto paraya darbelerin en sonuncusu Asya’dan geldi. Çin kripto para satışı yapan tüm internet sitelerini engellemeye başladı. Bu engellere sadece yurt dışı merkezli siteler değil Çin merkezli internet siteleri de dahil oldu.

Sürünen sanal para piyasasında Bitcoin 6 bin dolar bandına kadar indi. Sanal para borsası o kadar hassas bir dönemden geçiyor ki özellikle Asya ülkelerinden gelen kötü haberler ile Bitcoin düşüş yaşamaya devam ediyor. Kısa süre önce Facebook kripto paralar ile ilgili tüm reklamları yasaklamıştı.

Dünya genelinde hizmet veren bankalar ise kredi kartı ile Bitcoin alımını yasakladı. Tüm bu yaşananlar sanal paralar ile ilgili ciddi sorunları beraberinde getirse de en büyük darbe Çin’den geldi.

ÇİN TÜM BİTCOİN VE KRİPTO PARA SATIŞI YAPAN SİTELERİ ENGELLİYOR

Çin daha öncede sanal para alım satımı için  bir kural getirmişti. Sanal para alımının önüne geçmek isteyen Çin devleti yurt içi döviz marketlerini kapattı. Ancak sanal para satın almak isteyenler yine de alternatif yollar bulmayı başardı.

O alternatif yol ise yurt dışı merkezli sanal para satışı yapan sitelerdi. Çin hükümeti oldukça kritik bir karar aldı ve yerli ya da yabancı fark etmeden tüm sanal para satışı yapan siteleri yasaklamaya başladı.

 

[fat_coincap id=”5″]