Singapur, Kripto Paraları Yasaklamayacak

Singapur, kripto para birimlerini yasaklamayacağını açıkladı


Singapur, kripto para birimlerini yasaklamayacağını açıkladı. Geçtiğimiz günlerde gelen haberler kesinlik kazandı. Singapur, kripto para birimlerinin yasaklanması konusunda net bir adım attı. Kripto para birimlerinin yasaklanmayacağı açıklandı.

Singapur, Kripto Paraları Yasaklamayacak

Singapur Parasal Yetki Kurumu’ndan gelen açıklamada ortaya çıkabilecek risklerin araştırıldığını ve çalışmaların sürdürüldüğünün altı çizildi. Kripto para ticaretinin yasaklanmasına yönelik herhangi bir güçlükle karşılaşmadığını belirten yetkililer şuan için böyle bir durumun olmadığını belirtti. Geçtiğimiz günlerde Japonya ve Singapur, kripto para ve Blockchain için olumlu ve yeniliklere açık ortam sağladığını gösteriyordu.

Endonezya ve Çin’in aksine Singapur, komşularından bağımsız olarak ilerleyerek kripto para birimlerine çok farklı bir bakış açısıyla yanaşıyor. İşlem hacimlerinin küçük olduğunu ve mali sistemdeki etkilerinin henüz önemsiz olduğunu beraber Singapur yetkilileri, şuan için Singapur’da mevcut olan mali sistemin bütünlüğü ve güvenliğinin tehlikede olabilecek bir durumun ortaya koyulmadığı belirtiliyor. Kripto para sisteminin mali sistem arasında küresel ve yerel olarak kripto para birimlerinin önemli etkisi bulunmadığı söyleniyor. Kripto paraya yönelik geniş ve sistemler risk kaygının olmadığı söylenerek durum özetlendi.

Geçtiğimiz aylarda da yine aynı şekilde MAS yönetim müdürü Menon, yaptığı benzer açıklamalarla Singapur ve kripto para birimlerinin gelecekte etkin bir rol alacağını belirtmişti. Kripto para birimlerinin altında yatan teknolojinin, büyük çöküşten sonra sapasağlam çıkabilecek güçte olacağını belirtti. Aynı zamanda kripto para birimlerinin bu sebepten dolayı yasaklanmayacağının altı çiziliyor.

 

[fat_coincap id=”5″]