Bitcoin

Çinli Milyarder Zhao Dong, “Şimdi Hodl Zamanı”

Bitcoin milyarderi ve en ünlü tezgah üstü (OTC) yatırımcılarından biri olan Çinli milyarder Zhao Dong,  şimdi kripto paralarda hodl için en iyi zaman olduğunu iddia ediyor.

Dong, görüşlerini kendi kurduğu “The Public Chain Alliance Crossing The Bulls And Bears Elite Team’ adlı Wechat grubunda takipçileriyle paylaşıyor. Dong’un sözlerine göre : “Çoğu insan için, eğer şimdi Bitcoin’i farketmezlerse, farkettikleri zaman yatırım için çok geç olabilir. Eğer sen, ben Bitcoin’in geleceğine inanırsak, kimsenin umurunda olmadığı zaman mümkün olduğunca elinde tutabilmek en akıllı hareket olur.”

Trendler hakkında sorulduğunda, 2019 için, “İyi bir kış piyasası geçirmemiz için herkesin çalışması gerekiyor” dedi.  2018 Kasım ayında Dong, mikroblog sitesinde, 2021 yılı Bitcoin fiyat beklentisinin 50.000 $ olduğunu söyledi. Dong, neden ayı piyasasında trade yaptığının gerekçesini açıkladı:

Boğa pazarında, insanları Bitcoin satın almak ikna etmeye çalışmıyorum, çünkü hızlı para kazanmak kolay görünüyor ama aslında değil. Şimdi [ayı pazarında], Bitcoin satın almaları için insanları teşvik etmeye başladım.

Piyasanın hem en iyi hem en kötü zamanı

Dong, 2019 yılına kadar , daha fazla şirket ve projenin öleceğini söyleyerek çok iyimser veya kötümser olmamaya dikkat çekti. Bununla birlikte, bazı umutların doğacağını söylerken, bir sonraki proje dalgasının bu dönemden sonra çıkacağını iddia etti.

2019 yılı için hem girişimciler hem de yatırımcılar için, en iyi zamanı hem de en kötü zamanı olacağını söyledi. Daha fazla şirket ve projenin ölümüne rağmen, iyi projeler yatırım yapmak daha ucuzlayacak diye ekledi.

Dong yatırımcılara, “İhtiyacımız olan tek şey sabır” diyerek anahtar kelimenin “sabır” olduğunun altını çizdi.

 

Yorum Yap