CNBC sunucusundan Bitcoin açıklaması

CNBC sunucusu Jim Cramer, kripto paralar hakkında açıklama yaptı ve Bitcoin’in çok uzun bir süre önce rekorunu görmüş olabilecek olduğunu ve artık gerileme trendine girmiş olabilecek olduğunu açıkladı


CNBC sunucusu Jim Cramer, kripto paralar hakkında açıklama yaptı ve Bitcoin’in çok uzun bir süre önce rekorunu görmüş olabilecek olduğunu ve artık gerileme trendine girmiş olabilecek olduğunu açıkladı. Bitcoin hakkında açıklamasında çoktan gerileme sürecine girmiş olabilecek olduğu uyarısında bulunan CNBC sunucusu Jim Cramer, 800 dolara kadar düşebilecek olduğu beklentisine hakim olduğunu ve bu beklentisinin gerçek olabilmesi konusunda beklenmesi gerektiğini açıkladı.

Kripto paralar ile ilgili nadir açıklamalar yapan ve daha önce pek bu konuda açıklama yapmadığı görülen Cramer’in, Bitcoin hakkında yaptığı ”bence Avrupa bankaları siber saldırganlara ödeme yapabilmek için düşük fiyattan Bitcoin satın alıyorlar ve bunu depoluyorlar” ifadesi de ”doğruluğu olmayan yeni bir açıklama daha” tepkisi ile karşılaştı.

Kripto para sahipleri bu açıklamaların kanıtlanmasını istiyor

Kripto para sahipleri ise Cramer’in Bitcoin hakkında ”bence 800 dolara kadar düşebilir” açıklamalarının doğru olmadığını, doğru olsa bile piyasada panik nedeni olabilecek olduğundan dolayı halka açık olarak söylenmemesi gerektiğini düşünüyor. Birçok kripto para yatırımcısının da bu şekilde düşündüğü göz önüne alındığında bu tür kişilerin basına yaptıkları açıklamalarda daha fazla dikkatli davranmalarında fayda görülüyor.