Kripto Para

Bitcoin.org’a girişlerde yüzde 42 artış

Bitcoin.org sitesine girişler ile ilgili bu hafta Türkiye’den ziyaret rekoru yaşandığı doğrulandı. Kripto para sahiplerinin sürekli olarak yeni yatırım arayışında olması ve bu hafta TL’de değer kaybının tavan noktaya varması sonrasında yeni kripto para yatırımcısı olmak isteyen kişi sayısında rekor artış yaşandı. Kripto para yatırımcısı sayısında yaşanan artış ile birlikte birçok kişi tekrardan TL’de değer kaybını riske atmayıp dolar kuru yatırımı ile birlikte Bitcoin yatırımını değerlendirdi.

Bazı Türk vatandaşlarının kripto paralar ile ilgili bilgi sahibi olmadığı ve Google‘da Bitcoin yazıldığında ilk sıralarda çıkmasından dolayı Bitcoin.org’a giriş oranlarında %42 oranında artış olduğu doğrulandı.

Yatırımcıların sayısı arttı

Türkiye’den Bitcoin’e nasıl yatırım yapacak olduğu bilmeyen ve mevcut yerli kaynaklar hakkında bilgi sahibi olmayan Türk kişilerin Bitcoin.org’dan bilgi almaya çalıştıkları ve bu sitede bulunan makale ve içerikleri okuyarak bilgi sahibi olmayı hedefledikleri açıklandı. Bitcoin.org sitesinin Türkiye’den ziyaret edilme oranlarının sürekli olarak artmaması ve bir anda artış yaşanması sitenin yöneticilerinin de bu hafta dikkatinden kaçmamamış ve bu verileri analiz olarak hesaplamışlar.

Yorum Yap