Coinspace Selçuk Milyonları Götürmüş!

Coinspace Selçuk ve Emlakçı Hafize olarak tanınan, dolandırıcılıkları ile kripto para dünyasını dahi şaşkına çeviren ikilinin şimdilerde yargı süreçleri devam ediyor


Coinspace Selçuk ve Emlakçı Hafize olarak tanınan, dolandırıcılıkları ile kripto para dünyasını dahi şaşkına çeviren ikilinin şimdilerde yargı süreçleri devam ediyor. 18 milyon lira parayı dolandırmaları ile ünlenen Coinspace Selçuk ve Emlakçı Hafize, arasında yaşanan ticaret ilişkisi ile ilgili açıklama yapan Hafize B. kendisinin 61 yaşında olduğunu ve Coinspace Selçuk tarafından kendisine ödenen tutarın 5 milyon lira olduğunu belirtti.

Kendisinin dolandırıldığını belirten ve şimdilerde aldığı tehditler ve baskılar dolayısı ile emlakçılık yaptığı dükkana gidemediğini belirten emlakçı Hafize“İnsanların parasını kurtarmak için yeniden arayışa girdik. Bana verilen paraları Murat Ü. ve Erdem B.’ye verdim. Bu iki kişi, söz konusu paraları Bitcoin borsasında değerlendireceklerini söyledi. Kimi insan evini, kimi arabasını satarak bu işe girmiş. Kızım da 800 bin liraya arsasını sattı ve aldığı parayı bana verdi bu işe yatırdık. Kendi kızım dahil çok sayıda akrabamın da parası gitti” ifadelerini kullandı.

Battım!

“Ancak paraları verdiğimiz bu iki kişi, ne kâr paylarını ödedi ne de ana paraları… Temasa geçtiğimiz başka bir kişiye de 700 bin lira para verdim. Bu kişinin gönderdiği Bitcoin’ler de sahte çıktı. Durum böyle olunca insanlar bana yöneldi. Birçok insan beni arıyor, tehdit mesajları atıyorlar. Hiç tanımadığım insanlar kapıma geliyor, paralarını istiyor. Emlakçılık yapıyordum şimdi ofisime gidemiyorum” ifadeleri ile sözlerine devam eden 61 yaşındaki Hafize B. kendisinin mağdur olduğunu belirtti.