Crypto.com Exchange Borsası Hangi Ülkenin, Güvenilir mi?

Crypto.com borsası, 2016 yılında faaliyete başlamıştır

crypto-com-nedir

Crypto.com borsası, 2016 yılında faaliyete başlamıştır. Hong Kong merkezli platform, hizmetlerini daha çok Avrupa’da sunmaktadır. Kısa zamanda sektörün devleri arasına giren Crypto.com, 90’dan fazla ülkede 10 milyondan fazla kullanıcıya sahiptir. 

Dünya genelinde tüm şubelerinde 4.000’den fazla kişiyi istihdam ediyor. Crypto.com Polonyalı bir girişimci olan Kris Marszalek tarafından yönetiliyor. Marszalek, daha önceden Hong Kong merkezli mobil uygulama Yiyi ve e-ticaret şirketi Beecrazy’yi kurmuştu. Beecrazy, iBuy Group tarafından satın alındığında, şirkette yönetici olarak görevini sürdürdü.

2020’de şirket, DeFi Cüzdan ve DeFi Swap hizmetlerini başlattı. Ardından Avrupalı ​​müşterilerine MCO Visa kartları sunmaya başladı. Crypto.com, 2021’de, ana sponsor olarak göründüğü spor etkinliklerinde büyük reklam kampanyaları gerçekleştirdi. Şirketin Formula 1 ile imzaladığı 100 milyon dolarlık ortaklık çok konuşuldu. Marszalek, 2022’de de milyonlarca dolarlık anlaşmalarla Crypto.com’u gündemde tutmayı amaçlıyor. Yakın zamanda Kuzey Amerika Türevleri Borsası (Nadex) ve Small Exchange adlı bir vadeli işlem borsasının satın alındığı duyuruldu bile. Nadex’in 4 milyar doların üzerinde bir piyasa değeri bulunuyor.

Crypto.com, piyasadaki çoğu rakibinden daha fazla ürün ve özellik sunmakla övünüyor. Crypto.com Visa kartı bir kripto para birimi kartıdır ve dünyanın her yerinde kabul edilir. Platform, 200’den fazla erişilebilir kripto çiftine sahiptir. Bu farklı kripto para birimlerinin ticaretini yapmak, satmak, satın almak veya sadece kişisel hesaplarda tutmak mümkündür. Ödeme araçlarında sunduğu özgürlük sınırsız olmasa da çok geniştir.

Crypto.com Exchange Borsası Güvenilir mi?

Web platformu, henüz saldırıya uğramamıştır. Crypto.com kullanıcı fonlarının %100’ünü hırsızlığı önleyen ve fiziksel hasara karşı koruyan çevrimdışı bir cüzdanda tutar. Bu cüzdan 360 ​​milyon dolarlık sigorta ile desteklenmektedir. ABD doları cinsinden saklanan her para, FDIC sigortalıdır. Güvenlik konusunda uzmanlaşmış denetim şirketlerinden destek alan Crypto.com, kullanıcılara ait hesapların güvenliği için, Amazon Web Services’i (AWS) kullanır. Kullanıcılar tüm işlemleri iki faktörlü kimlik doğrulama (2FA) ve biyometrik doğrulama (parmak izi ve yüz), e-posta ve telefon doğrulama ile gerçekleştirir. Kimlik doğrulama aşamasını geçmeden arayüz içeriğine erişilememektedir.

Sistem çok sayıda sertifikaya ve güvenlik değerlendirmesine sahiptir. Platformda 24 saat şüpheli işlem takibi yürütülür. Crypto.com hem finans kurumu lisansına hem de yatırım işletmesi lisansına sahiptir.