Doç. Dr. Ender Demir: Bu tür kişiler Bitcoin yatırımı yapmasın

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç


İstanbul Medeniyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ender Demir, panelde yaptığı konuşmasında Bitcoin hakkında merak edilen soruları yanıtladı. Türkiye’de ve dünyada Bitcoin’e olağanüstü talep geldiğine değinen Demir, Bitcoin’de olağanüstü yüksek seviyede bir dalgalanma görüldüğünü, bu durumun bazı yatırımcılar için çok iyi bir durum olurken, bazı yatırımcılar için ise çok kötü bir durum olduğunun altını çizdi.

Bitcoin alacak olan kişilerin eğer ki bu tür dalgalanmalardan etkilenecek ve altından kalkamayacak olduklarını düşünüyorlar ise BTC yatırımı yapmamaları gerektiğini, bu tür durumlarda küçük yatırımcıların daha fazla kar elde edecek oldukları yerde daha fazla zarar ettiklerine değinildi. Demir, Bitcoin’in hayatı etkileyen bir durum olması durumunda yatırım yapılmaması tavsiyesinde bulundu.

”İşlemci Gücünü Elinde Bulunduran Kazanacak”

Bir diğer konuşmacı olan Mehmet Ali Çalışkan ise yaptığı açıklama ile Bitcoin üretiminde işlemci gücünün çok fazla önemi olduğuna değindi. Geleceğin dünyasında gerek şirketler açısından, gerek ise BTC yatırımcıları açısından işlemci gücünü elinde tutan kişilerin ve şirketlerin çok önemli seviyelerde yatırımlar yaparak, çok fazla kar elde edebilecekleri ve işlemci sektörüne yön vereceklerini belirtti.

[bitcointicker]