Güney Koreli kripto para yetkilisi öldü!

Güney Kore’de bir süre önce yaşanan bir takım kripto para tartışmaları gündeme damgasını vurmuş ve ülkede Bitcoin’in engellenecek olduğu iddiaları yayılmıştı


Güney Kore’de bir süre önce yaşanan bir takım kripto para tartışmaları gündeme damgasını vurmuş ve ülkede Bitcoin’in engellenecek olduğu iddiaları yayılmıştı. Bu iddialar ile ilgili olarak bir süre sonra Güney Koreli yetkililer tarafından yapılan açıklamada kripto paraların engellenmesinin gündemde olmadığı, bu konuda herhangi bir çalışma yapılmadığı açıklanmıştı.

Hükümet Politikaları Koordinasyonu Ofisi Ekonomik Politikalar bölümü başkanı 52 yaşındaki Jung Ki-joon, ise ülkede kripto paralar ile ilgili yasaları düzenlemek, yeni yasa teklifleri hazırlamak ve yetkililere sunmak ile ilgili görevlerin başında olan bir isimdi. Bir süre önce ortaya atılan bu iddialar ile ilgili açıklamalar yapan Ki-joon, bugün ise sabah saatlerinde evinde yatağında ölü olarak bulundu.

Güney Kore Hükümetinden Açıklama Yapıldı

Hükümet Politikaları Koordinasyonu Ofisi Ekonomik Politikalar bölümü başkanı 52 yaşındaki Jung Ki-joon‘un ölümü ile ilgili olarak soruşturma başlatılırken, bir suikaste kurban gitmiş olabilecek olduğu tahmin ediliyor. Bununla beraber Güney Koreli hükümet yetkilisi, ölümün soruşturulduğunu, Ki-joon’un sabah saatlerinde bulunduğunda kalbinin atmayı çoktan bırakmış olduğunu ifade etti.

[bitcointicker]