Dünya Bankası ‘Bitcoin’ açıklaması yaptı

Dünya bankası kripto paralar ile ilgili ilginç bir açıklama yaptı


Dünya bankası kripto paralar ile ilgili ilginç bir açıklama yaptı. Dünya Bankası Bitcoin’de dahil olmak üzere tüm kripto paraların bir saadet zinciri halkası olduğunu düşünüyor. Yapılan bu açıklama tüm DÜnya da ufak bir şok etkisi yaratsa da Dünya Bankası Bitcoin’e ‘saadet zinciri’ benzetmesi yaptı.

Dünya Bankası Grup Başkanı Jim Yong Kim, bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmanın en büyük konusu ile kripto paralar oldu. Kripto para piyasasının sürekli olarak çalkalanması ve yeni haberlerin çıkması üzerine Jim Yong Kim, kripto paraların büyük bir kısmının ponzi şemasına benzediğini düşünüyor. Hala daha nasıl ve nereye gittikleri belli değil, o yüzden bu paraların şuan için kullanılması doğru değil gelecek için ciddi bir oluşturuyor açıklaması yaptı.

Dünya Bankası Grup Başkanı Jim Yong Kim Bitcoin başta olmak üzere diğer kripto paraların gelecek dönemde nasıl bir yol izleyeceğini bilmediğini ve bu yüzden ciddi bir tehdit olduğunu düşünüyor.

BİTCOİN YÜKSELMEYE DEVAM ETTİ

Bitcoin Aralık ayından itibaren büyük bir düşüş yaşasa da son günlerde toparlanma yaşamış ve yükselmeye başlamıştı. 8 Şubat Perşembe günü saat 13.00 itibari ile de yüzde 3,46 yükselişle 8 bin 223 puandan işlem gördü. Uzmanlar tarafından Bitcoin’in yükselişinin devam etmesi bekleniyor.

 

[fat_coincap id=”5″]