FED: Vadeli İşlemler Bitcoin’i Düşürdü

Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası (FED) araştırmacıları Bitcoin’de yaşanan düşüş ile ilgili olarak araştırmalar yaptı


Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası (FED) araştırmacıları Bitcoin’de yaşanan düşüş ile ilgili olarak araştırmalar yaptı. Yaptıkları araştırmalar sonucunda Bitcoin’de yaşanan düşüşlerin sebebinin arkasında yatan nedeni bulan Washington yönetimine  bağlı araştırmacılar, bununla birlikte vadeli işlemler dolayısı ile düşüş yaşayan kripto paraların daha fazla düşüş yaşamasının beklenmediğini ve gelecekte çok daha fazla fiyat artışının beklendiği şeklinde araştırma sonrası açıklama yaptılar.

Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası (FED) araştırmacılarının yaptığı bu araştırma ile birlikte geleceğe dair araştırmaların önünü açarken, kredili işlemlerde olduğu üzere Bitcoin dünyasında da vadeli işlemlerin zarar ve düşüşleri beraberinde getirdiği kanıtlanmış oldu.

Bitcoin Düşmüyor, Aksine Yükseliyor

Bitcoin son dönemde düşüş nedir bilmiyor, desek yanlış olmaz. Zira sürekli olarak bir yükseliş içerisinde olan ve 10.000 dolar sınırına dayanan Bitcoin’in şimdilerde bu 10.000 dolar sınırını geçmesi de an meselesi olabilir. Yatırımcıların bu süreçte zorunlu bir durum dışında ellerinde bulunan yatırımlarını satmaması da gelecekte daha fazla kazanç sahibi olmalarının önünü açacak gibi görünüyor.

  • Yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir.