Bill Gates: Bitcoin’in Durdurulmasını İsterdim

Microsoft’un kurucusu ve CEO’su Bill Gates, kripto para dünyasını hedef alan bir açıklamaya daha imza attı


Microsoft’un kurucusu ve CEO’su Bill Gates, kripto para dünyasını hedef alan bir açıklamaya daha imza attı. Kripto paraların tamamen bir saçmalık olduğuna değinen Gates, konu ile ilgili olarak Bitcoin’in büyümesi ve gelişmesini sağlayacak yeni fikirler üretilmediğini ve bundan dolayı büyümesinin beklenmemesi gerektiği uyarısında bulundu. Son dönemde dünyanın en zengin insanlarının ve iş insanlarının Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini hedef alması ise akıllara ”neden dolayı eğer gelişmeyecek ise bu kadar fazla önem veriyorlar, biz son kullanıcıları düşünmedikleri çok iyi bir şekilde ortada” ifadelerinin ortaya çıkmasını sağladı.

Kripto paralar ile ilgili olarak bazı ünlü iş insanları gelecekte çok daha iyi seviyeye gelebilecek olduğunu belirtmesine rağmen, genellikle %90 olumsuz açıklamalar ve yorumlar yapılmakta olduğu biliniyor.

Gates: Durduramayız

Microsoft’un kurucusu ve CEO’su Bill Gates, kripto paraları durdurmak için bir yol olsa, buna karşı yatırım yaparak kripto paraları durdurmak isteyecek olduğunu açıkladı. ABD’nin kripto paralara karşı olmaması ve Washington yönetiminin kripto paraları durdurmak istememesi ise Bitcoin’in en azından şu aşamada hiçbir güç tarafından durdurulamayacak olduğunu doğrulayan bir detay olarak yorumlanıyor.