Fransız borsa düzenleyicileri kripto paraları kısıtlayacaklarını duyurdu

L’Autorite Des Marches Financiers (AMF) tarafından yapılan açıklamaya göre Fransa’da gelecek dönemde kripto paralar ile ilgili kısıtlamaların devreye girecek olduğu açıklandı


L’Autorite Des Marches Financiers (AMF) tarafından yapılan açıklamaya göre Fransa’da gelecek dönemde kripto paralar ile ilgili kısıtlamaların devreye girecek olduğu açıklandı. Avrupa Birliği‘nin emperyalist gücü olarak tanınan ve tüm Avrupa’yı Almanya ile birlikte yönetmeyi başaran Fransa’nın yeni dönemde yatırımcıların kripto paralara daha fazla ilgi göstermesini pek fazla istemediği, bununla ilgili yakın dönemde yeni yasa maddeleri ve engellemeler ile birlikte kripto para yatırımcılarını kısıtlayacakları belirtildi.

Konu hakkında Fransız yetkililer açıklama yapmazken, Fransa’nın atacak olduğu bu adım ile birlikte büyük yatırımcıların Euro, dolar ve diğer para birimlerine oranla kripto paralara yatırım yapmasının engellenecek olduğu iddia edildi.

Henüz Kesin Değil

Ancak L’Autorite Des Marches Financiers (AMF) tarafından yapılan açıklamaya göre kısıtlama kararı henüz şu aşamada kesin olarak olarak olup olmayacağı bilinmiyor. Fransız yetkililerin konu üzerinde çalıştıkları, Fransız borsa düzenleyicilerinin konuya dair gelecek haftalarda yeni açıklamalar yapacakları tahmin ediliyor. Almanya’nın ise benzer bir adım atmasının ihtimal dahilinde olduğu, Alman yetkililerin kripto paraları yakından izledikleri iddia edilmekte.

[bitcointicker]