İran’dan kripto para atılımı gelebilir

Venezuela tarafından üretilmeye başlanan kripto para hamlesi sonrasında İran harekete geçti


Venezuela tarafından üretilmeye başlanan kripto para hamlesi sonrasında İran harekete geçti. İran’da son dönemde kripto paralara ilgi duyulmaya başlandığının açıklamasında bulunan ve bir süreden beridir kripto paralar ile ilgilendiklerini açıklayan İran Bilgi ve Komünikasyon Teknolojileri Bakanı MJ Azari Jahromi, Merkez Bankası ile bu konuda geçtiğimiz günlerde toplantı yapmıştı.

Yapılan toplantı sonrasında net olarak kripto paralar ile ilgili olarak açıklama yapılmamış ancak kripto paralar ile ilgili olarak Twitter üzerinden Çarşamba günü tam detaylı olmasa bile kısa bir açıklama yapmıştı.

İran’dan Kripto Para Hamlesi

İran’ın bu adımı sonrasında diğer ülkeler tarafından da kripto para hamleleri gelmeye başlamış oldu. Ülkelerin ürettikleri kripto paraların arkasında neden bu kadar ilgi duyulduğu ile ilgili bir bilgi bulunmazken, iddialara göre daha fazla kar elde etmek ve kripto para dünyasında kendilerine yer edinmek olduğu şeklinde tahmin ediliyor. Venezuela’nın ürettiği Petro isimli kripto parasının daha ilk günlerde 700 milyon dolarlık alımların olması yeni dönemde diğer ülkelerinde kripto paralara ilgi duymasını sağlayacak gibi görünmekte.

[bitcointicker]