Ünlü Milyarder Bitcoin Konusunda Uyardı

Ünlü milyarderler arasında yer alan Charles Munger, Bitcoin ile ilgili olarak çok ilginç bir uyarıda bulundur


Ünlü milyarderler arasında yer alan Charles Munger, Bitcoin ile ilgili olarak çok ilginç bir uyarıda bulundur. Milyarder işadamı Bitcoin hakkında uyarırken Bitcoin’i zehre benzetti.

Bitcoin geçtiğimiz yıl yaşadığı rekor artışla beraber adından çok fazla söz ettirmeyi başardı. Fakat Bitcoin’in son zamanlarda yaşadığı düşüşün önüne geçilemediği için yatırım yapan kişilerin zor günler yaşadığını görüyoruz. Bitcoin yatırımcılarına bir uyarı da ünlü milyarder işadamı Charles Munger’den geldi.

Charles Munger, ABD basına verdiği röportajında Bitcoin’i nitelendirirken zehirli olarak nitelendirdi. Aynı zamanda uzak durulması gerektiğinin de altını çizdi. Charles Munger yaptığı açıklamasında yatırımını bu yönde değerlendirmenin hiçbir zaman aklından geçmediğini de vurguladı.

Bitcoin’i Kim Kurdu?

Yatırımcıların son gözdesi olan Bitcoin’i kimin kurduğu da çok fazla merak ediliyor. Aslında Bitcoin, kripto para sistemi olarak adlandırılmaktadır. Dünya üzerinde henüz tam olarak destek toplayamayan blockchain para biriminin kurucusunun kim olduğu hakkında birçok spekülasyonun yer aldığını görüyoruz. Son zamanlarda birçok kişiye mal edilen fakat kimin kurduğu belli olmayan Bitcoin’in arkasındaki isim ise bir türlü netlik kazanmıyor. Bazıları SpaceX ile uzay seyahatlerinin seyrinde değişiklik yapan, Tesla ile elektrikli otomobil üreten ve Hyperloop teknolojisi ile toplu taşıma alanında çığır açan isimlerden olan Elon Musk’ın Bitcoin’in de arkasındaki isim olduğunu düşünüyor. 2015 yılında SpaceX’teki işinden ayrılan Sahip Gupta’nın bulgularına göre Elon Musk, Bitcoin’in kurucusu olabilir.

[fat_coincap id=”5″]