Güney Kore Yeni Önlemlere Hazırlanıyor

Finansal Hizmetler Komisyonu Başkanı Jeon Jae-jin‘in açıklamasına göre ülkede blockchain teknolojisi ve kripto paralar ile ilgili bazı farklı ama etkili bir takım önlemler alınacak olduğu belirtildi


Finansal Hizmetler Komisyonu Başkanı Jeon Jae-jin‘in açıklamasına göre ülkede blockchain teknolojisi ve kripto paralar ile ilgili bazı farklı ama etkili bir takım önlemler alınacak olduğu belirtildi. Kripto paralar ile ilgili geçtiğimiz aylarda memurlara yasak getiren Güney Kore hükümetinin bu tavrı ülkede tepki çekerken, bazı Koreliler durumu ”bizi de Kuzey Kore yapmak istiyorsunuz” şeklinde eleştirmiş ve yasakların hiçbir şekilde işe yaramayacak olduğu sözlerini ortaya atmıştı.

Finansal Hizmetler Komisyonu Başkanı Jeon Jae-jin’in ise ”Ülke içindeki kripto para borsaları piyasasına gereken düzeni ve standartları öz-denetime sahip bir sistem ile getireceğiz. Kullanıcıların korunması için bir teminat sağlayarak, mal varlığı güvenliğini tamamen kontrol altına alacağız.” dedi.

Borsadan Açıklama Geldi

Coinone borsası tarafından yapılan karşı açıklamada ise ”Bu yeni düzenlemelere kesinlikle olumlu bakıyoruz ve bu hareketin güvenilir bir blockchain eko-sistemi oluşturması ihtimalinin çok kuvvetli olduğunu düşünüyoruz. Bu çabanın bir parçası olarak, Coinone çoktan içsel sistemlerini ve organizasyonlarını kripto para ticareti için şeffaf bir hale getirdi.” ifadeleri kullanıldı.