İran: ABD’yi Yeneceğimizi Düşünüyoruz, Bunu Da Doları BTC İle By-Pass Ederek Yapacağız!

İran Ekonomik İlişkiler başkanı Mohammed Reza Pourebrahimi, kripto paraların kullanımı ile ilgili açıklama yaptı


İran Ekonomik İlişkiler başkanı Mohammed Reza Pourebrahimi, kripto paraların kullanımı ile ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada kripto paraların çok daha fazla popüler olabilecek olduğunu belirten İranlı yetkili, kendilerinin kripto paraların gelişiminden memnun olduklarını ve dikkatle izlemeyi sürdürdüklerini açıkladı. ABD yönetimine karşı kripto paralar ile doları by-pass ederek hareket edip ABD’nin yaptırımlarından kurtulabilecek olduklarını belirten yetkilinin bu açıklamaları görünen o ki Washington yönetimini şimdiden daha fazla kızdıracak.

ABD yönetimine karşı açık bir şekilde hareket eden ve kripto paraları bu işe katan İran ile Rusya’nın aldığı kararlar dolayısı ile bölgede büyük bir kriz riski mevcut iken kripto paralar konusunda da büyük bir risk mevcut olabileceğinden endişe ediliyor.

Washington Bitcoin Hakkında Önlem Alabilir

İran Ekonomik İlişkiler başkanı Mohammed Reza Pourebrahimi, ithalat ve ihracat konusunda kripto para kullanılarak adım atacak olduklarını ve bu sayede yaptırımları by-pass etmiş olacak olduklarını belirterek bunu engellemenin en iyi yolunun bu olduğunu açıkladı. ABD’nin ise hiçbir şekilde boş durmayacak olduğu, tam tersine gerekirse kripto paralar konusunda global bir yaptırım uygulama kararı alabilecek güce sahip olduğu göz önüne alınması gerek.

Yapılan bu açıklama sonrasında ABD yönetiminden açıklama yapılacak mı, yapılmayacak mı? Soruları sorulmaya başlandı.