Güvenli ICO yatırım platformu ZILLA yola çıktı

Blockchain teknolojisine olan ilginin artması, otoriteler tarafından “geleceğin teknolojisi” olarak yorumlanması ve her geçen gün sırtını bu teknolojiye dayayan yeni yeni ICO‘ların çıkması; beraberinde bazı dolandırıcılık ve art niyetli girişimleri de getiriyor elbette


Blockchain teknolojisine olan ilginin artması, otoriteler tarafından “geleceğin teknolojisi” olarak yorumlanması ve her geçen gün sırtını bu teknolojiye dayayan yeni yeni ICO‘ların çıkması; beraberinde bazı dolandırıcılık ve art niyetli girişimleri de getiriyor elbette. Yüksek kâr getirisi vaat eden, yatırımcılara “1 koyup 10 alın” şeklinde cazip tekliflerde bulunan coin arzlarından çoğu hüsranla sonuçlanıyor.

Benebit parayı toplayıp kaçtı!

Örneğin Benebit ICO‘su, 2018’in daha başındayken yatırımcılarından topladığı 2.7 milyon dolarlık fonu alıp kayıplara karıştı. Bazıları çalınan miktarın 4 milyon dolar olduğunu bile iddia ediyor. Çoğu kişi tarafından “Kesinlikle scam olamaz” diye yorumlanan Benebit ICO‘su gerçekten çok güvenilir bir profil çiziyordu. Ancak olan oldu ve yatırımcıların ICO’ya gönderdikleri paralar hiç oldu.

Yılın bu dönemine kadar toplam 1 milyar dolarlık ICO yatırımı gerçekleştirildiği tahmin ediliyor. Bunun ne kadarı dolandırıcılık faaliyetlerinde kayboldu, henüz bilinmiyor. İşte bu duruma bir son vermek ve yatırımcıların dolandırılmasını engellemek üzere yola çıkan ZILLA, ICO’lar için bir pazar yeri işlevini görmek istiyor.

ZILLA ile güvenli ICO yatırımı mümkün

ZILLA’nın çalışma mantığı çok basit. ICO, yani coin arzı başlatmak isteyen kuruluşlar ZILLA’ya kayıt olup tüm bilgilerini, amaçlarını ve nihai hedeflerini giriyorlar. Böylece hem potansiyel yatırımcılar, hem de blockchain teknolojisi üzerine uğraşan firmalar bir araya getiriliyor.

Hem Android, hem de iOS cihazlar için uygulamaları geliştirilen ZILLA ile güvenli bir ortamda ICO yatırımı gerçekleştirebilmek mümkün hale geliyor.

[fat_coincap id=”5″]