John McAfee: Bu Kadar Fazla Yasal Düzenlemeye Gerek Yok

John McAfee, kripto paralar ile ilgili alınan yasal önlemlerin çok fazla ve gereksiz olduğuna değinerek daha az karar alınması durumunda hiçbir kötü durumun olmayacak olduğunu savundu


John McAfee, kripto paralar ile ilgili alınan yasal önlemlerin çok fazla ve gereksiz olduğuna değinerek daha az karar alınması durumunda hiçbir kötü durumun olmayacak olduğunu savundu. Avrupa Birliği ve ABD başta olmak üzere Asya ülkeleri tarafından sürekli yeni önlemler alınırken, Türkiye tarafında da kripto paralar yasal olarak basında pek yer almasa da izleniyor ve hükümetin mali kurum yetkililerinin dikkatinden kaçmıyor.

Başta Asya ve ABD’nin kripto paralara dair aldığı önlemler en üst düzeyde alınırken bu önlemler hakkında John McAfee gereksiz önlemler olduğunu ve önlemlerin çok aşırı derecede fazla olduğunu iddia etti.

Hayat ve Güvenlik

John McAfe, hayatın kendisinin dahi bir risk olduğuna değinerek, bu riski aşmak ve önlemler almanın ise insanların elinde olduğunu açıkladı. John McAfee’nin açıklamaları kısa süre sonra kullanıcılar tarafından eleştirilirken, bazı kullanıcılar ”herkes her alanı iyiye kullanmıyor, yasalar olmasa bizler olmayız, demokrasi ve yasa önemli bir yönetim aracıdır” yanıtını verdi. Yasalar olmadan kripto paraların devam etmesine imkansız gözüyle bakılıyor.