ABD’de 1 Milyon Dolarlık BTC Hırsızlığı Vakası

ABD’de yaşanan son olay akıllara kripto paralar ile ilgili  güvenlik sorunlarını beraberinde getirdi


ABD’de yaşanan son olay akıllara kripto paralar ile ilgili  güvenlik sorunlarını beraberinde getirdi. Georgia eyaletinde yaşanan olayda yaşları henüz genç  olan 5 kişinin bir eve girerek 1 milyon dolarlık Bitcoin hırsızlığı yapmaya çalıştıkları ve bu sırada kendilerinin polis ekipleri tarafından yakalandıkları öğrenildi. Trivette Adams, Matthew Schwartz, Jacob South ve Michael McDermont isimli hırsızlar daha sonrasında cezaevine gönderildi ancak delil bulunamadığından dolayı serbest bırakılmak zorunda kaldı.

Sonrasında ise deliller bulundu ve tekrar aramaya koyulan polis ekipleri sonunda gençleri yakaladı. Kaçmaya çalıştıkları sırada yakalanan 4 genç daha sonrasında federal yargıç karşısına çıkmak için hazırlanırken, henüz şu aşamada ne kadarlık ceza alacak oldukları şimdiden merak konusu oldu.

Korumak İçin Önlemler Alın

Bitcoin sahibi olanların kripto paralarını korumak adına önlemler alması ve aldıkları bu önlemleri çevrimdışı ve çevrimiçi ortamlarda almaları büyük önem taşıyor. Zira kripto paralar ile ilgili olarak alınacak olan tüm önlemler büyük önem taşırken, maddi servetinizin değer kaybetmemesi adına mutlaka dikkatli bir şekilde uygulanması ve olası hırsızlık vakalarından korunmak adına alınması gereken önlemler olarak gösteriliyor.