Justin Sun ve Warren Buffet Buluşması Hiçbir Zaman Gerçekleşmeyebilir: İşte Nedeni

Haziran ayında katıldığı açık arttırmada en yüksek teklifi vererek milyarder yatırımcı Warren Buffet’la öğle yemeğinde bir araya gelme şansı yakalayan Çinli girişimci ve Tron’un CEO’su Justin Sun sağlık sorunları nedeniyle buluşmanın ileri bir tarihe ertelendiğini...

Warren Buffer Bitcoin yorumu

Haziran ayında katıldığı açık arttırmada en yüksek teklifi vererek milyarder yatırımcı Warren Buffet’la öğle yemeğinde bir araya gelme şansı yakalayan Çinli girişimci ve Tron’un CEO’su Justin Sun sağlık sorunları nedeniyle buluşmanın ileri bir tarihe ertelendiğini iddia etmişti. Ancak medyaya yansıyan yeni bilgiler, olayın perde arkasının hiç de sanıldığı kadar masum olmadığını gözler önüne seriyor. Ertelemenin ardındaki asıl sebebin Çin yönetimi olabileceğine dair yeni bilgiler ortaya çıktı.

Öğle Yemeği Ertelemesinin Arkasında Çin Hükümeti Mi Var?

Piyasa değerine göre en büyük 11. kripto para Tron’un kurucusu Justin Sun açık arttırmayı kazanmasının ardından dünyanın en ünlü yatırım uzmanınlarından biri olan Warren Buffet’ı Blockchain ve temsil ettiği yatırım potansiyeli hakkında bilgilendirmeyi dört gözle beklediğini belirtmişti. Ancak beklenen buluşma bir türlü gerçekleşmedi. 

Etkinliğin 25 Temmuz’da San Francisco’da gerçekleşmesi gerekiyordu. Fakat etkinliğin gerçekleşmesinden birkaç gün önce, TRON Vakfı, Sun’ın böbrek taşları nedeniyle rahatsızlık yaşadığını ve öğle yemeğinin erteleneceğini açıkladı. Ancak bugüne kadar, beklenen bir etkinlik için henüz yeni bir tarih belirlenemedi.

Konuya yakın bir kaynağın yaptığı açıklamaya göre, olayın ertelenmesinin ardındaki gerçek sebeple ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. İddiaya göre, Çin yönetimi bazı TRON çalışanlarına aşırı baskı uyguladı ve Justin Sun’ın Buffet’la olan öğle yemeğini iptal etmesi için onları tutuklamakla tehdit etti. Öyle ki ismi açıklanmayan şahıs daha da ileri giderek, bu noktada “hayatlarının risk altında olduğunu” kaydetti.

Çin’in Kararının Perde Arkası

BlockTV’ye göre, Çin’in Warren Buffet ile Justin Sun arasındaki toplantının gerçekleşmesine engel olmasının ana nedeni, Çin ile ABD arasında yaz aylarında şiddetini arttıran ticaret savaşından kaynaklanıyordu.