Kredi Kartı İle Bitcoin Almak

Asya ülkelerinde ve ABD’de insanların kredi kartı ile Bitcoin alabildikleri görülüyor ve Türk yatırımcılar kendi kredi kartları ile neden Bitcoin alamadıkları konusunu soruyor


Asya ülkelerinde ve ABD’de insanların kredi kartı ile Bitcoin alabildikleri görülüyor ve Türk yatırımcılar kendi kredi kartları ile neden Bitcoin alamadıkları konusunu soruyor. Yasal olarak kredi kartı ile Bitcoin alımının önünde nasıl engeller var konusuna pek fazla değinmeden kredi kartı ile nasıl Bitcoin alımı yapabilecek olduğunuzu bu içeriğimizde sizlerle paylaşacağız. Eğer kredi kartı ile Bitcoin almak istiyorsanız taksit işlemi ile yapmak istiyorsanız burada biraz komisyon vermeniz gerekecek olduğunu baştan belirtmek iyi olacaktır.

Yabancı kripto para borsalarından (bir takım işlemler gerekiyor) hemen kredi kartı ile komisyon ödemeden Bitcoin alabilme şansınız olmasına rağmen Türkiye’de kurulu Bitcoin borsalarından kredi kartı ile direkt Bitcoin yatırımı yapmak mümkün değil.

Tek Çare: Taksitli Nakit Avans

Ama kredi kartı limitini taksitle kullanmak ise mümkün. Örneğin 15.000 TL limitli kredi kartınızdan online işlemler menüsü adı altından taksitli nakit avans çekerek 3 ay veya daha uzun vadelere bölerek 15.000 TL nakit sahibi olabilir ve bu nakit avans ile birlikte Bitcoin alabilirsiniz. Daha düşük veya daha yüksek miktarlar olabildiği üzere yatırım miktarını tamamen kendiniz belirleyebilirsiniz. Çoğu banka nakit avans için düşük ücretler sunmaktadır.

  • Nakit avansı haftaiçi bankanın açık olduğu saatlerde çekmek daha az komisyon verilmesini sağlayacaktır.