Bitcoin Hep Kazandırıyor Mu? Kaybeden Sayısı Çok Fazla

Bitcoin ile ilgili olarak hep olumlu bir hava sergilenmeye çalışıldığını artık bilmeyen insan kalmamıştır


Bitcoin ile ilgili olarak hep olumlu bir hava sergilenmeye çalışıldığını artık bilmeyen insan kalmamıştır. Yatırımcıların sürekli olarak kripto paralardan kayıp ve kar elde etmelerine bakmaksızın diğer kullanıcıları da yatırım yapmaya teşvik etmesi bir nevi diğer kullanıcıları da risk almaya sürüklemesi büyük krizlerin arkasını tetikliyor. Kripto varlıklara yatırımların arttığı bu dönemde yaşanan düşüş ve yükselişler dolayısı ile çok daha fazla kayıplar yaşandığı gün yüzüne çıkıyor.

Kripto paralara yatırım yaptıktan sonra iyi takip edemeyen ve kripto paralar hakkında pek bir bilgisi bulunmayan insanların daha fazla kayıp yaşadıkları bilinirken, al-sat yapan kişilerin ise karlılık oranlarının artışta olduğu, neredeyse en ufak zararlar ile çok büyük kar rakamlarına ulaşabildikleri bilinir hale gelmiş durumda. Zaman zaman kripto paralara yatırım yapıp kayıp yaşadığını belirten milyonlarca insan olmasına rağmen genellikle hep olumlu yorumların görülmesi ise baskı olarak yorumlanabilecek bir konu.

İsteyen Yatırım Yapar, İsteyen Eleştirir, Buna Karışılamaz!

Kripto paralar ile ilgili olarak Türkiye’de yatırımcıların aklında bulunan bir konu ”neden hep yabancı isimler kripto paraları eleştiriyor, Türkiye’de neredeyse kimse Bitcoin’i eleştirmiyor?” yönünde oluyor. Bu durumun arkasında Türk yatırımcının diğer yatırımcıları da Bitcoin’e teşvik etmesi ve risk alınarak daha fazla kazanma hevesini tetiklemesi bulunurken, bir diğer taraftan ise birçok kullanıcının Bitcoin hakkında tam bilgisi olmamasına rağmen yatırımlar yaptığı ve buradan çok iyi kazançlar elde etmesine bağlanıyor.

Kripto paralara karşı olumlu veya olumsuz açıklamalar yapılması durumunda zaman zaman tepki gösterenler olmasına rağmen gerçeğin ta kendisi kripto paraların düzgün yönetilmesi durumunda çok iyi kazançlar sağlaması olarak karşımıza çıkıyor.