Borsalar

Kripto Para Borsası Müşterilerin Fonları İle Ortadan Kayboldu

polonya kripto para borsası

Yerel haber bülteni Money.pl’e göre Polonya merkezli kripto para borsası Coinroom’un faaliyetlerini durdurduğu ve müşteri fonları ile ortadan kaybolduğu bildirildi.

Money.pl okuyucularından birinden, 2016 yılında tescil edilen Coinroom’un faaliyetlerini bir gecede durdurduğunu ve müşterilerin Nisan ayında paralarını kaybettiğini belirten bir e-posta aldı. Bazı kullanıcılar hesaplarında 60.000 zlotiye (yaklaşık 15.790$) sahip olduklarını söylüyor.

Faaliyetlerin durdurulmasından önce Coinroom’daki sözleşmelerin feshi hakkında bilgi içeren e-postalar gönderildiği bildiriliyor. Coirom müşterilerine, kullanıcılar tarafından imzalanan Coirroom yönetmeliklerine uygun olarak paralarını çekmek için sadece bir günleri kaldı belirtildi. Ancak, bazı müşteriler paranın sadece bir kısmını talep ederken, birçoğu fonlarını geri almadıklarını iddia etti.

Borsayı kullanan müşterilerden biri 2.005 Bitcoin (BTC) (yaklaşık $ 15,000) kaybettiğini söyledi. Bir diğer kullanıcı ise şu açıklamaları yaptı:

” E-postayı gönderdikten sonraki ikinci gün Coinroom’un merkezine gittim. Resepsiyondaki Bayan içeri girmemi istemedi, ofiste kimse olmadığını iddia etti. Bunun yerine, şirketten birini aradı. Detaylarımı bırakmam istendi. Kimse benimle iletişim kurmadı. ”

Varşova Bölge Savcısı sözcüsü Łukasz Łapczyński, bürosunun kripto döviz borsasında ödeme hizmetlerine aracılık eden yetkisiz faaliyetlerle bağlantılı olarak Coinroom’a karşı dava açtığını söyledi. Ayrıca ofis diğer olası kurbanları tespit ettiği bildirilmektedir.

CoinMarketCap’in kripto para birimi çevrimi endeksi Coinroom’ın faaliyetlerini sonlandırdığını gösteriyor. Firmanın Twitter sayfası ise silinmiş durumda.

Mayıs ayı ortasında bildirildiği gibi, Blockchain girişimlerinin repux ve Joytoken’den ortak bir para teklifi (ICO) çektiği bildirildi. Mart 2018 ve Nisan aylarında ICO promosyonları yapan şirketlerin sırasıyla 4.7 milyon ve 3.3 milyon dolar kaybettiği bildirildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap