Kripto Para

Bloomberg Uyardı: Bitcoin’i Daha Acılı Günler Bekliyor

bloomberg-uyardi-bitcoini-daha-acili-gunler-bekliyor

Geride bıraktığımız Mayıs ayında Bitcoin yılın en yüksek seviyesi 9 bin dolara ulaştıktan sonra hızlı bir geri çekilde yaşadı. Birçok kripto para analisti zaten Nisan ayında başlayan parabolik yükselişin ardından bu düzeltme dalgasını bekliyordu. Kısa vadeli teknik göstergeler şimdi düzeltme beklentilerini doğrular nitelikte.

TradingView verilerine göre geride bıraktığımız son 24 saatte Bitcoin, 8 bin dolarlık büyük destek seviyesinden 7.445 dolara kadar geriledi. Asya’da piyasaların açılmasıyla Bitcoin 7.760 dolara yükselmeyi başardı.

Bloomberg’e göre GTI Vera Convergence-Divergence indikatörü Nisan ayından bu yana ilk kez Bitcoin için sat sinyali verdi. Olumlu ve olumsuz göstergeleri ölçen indikatör bu yılın başından bu yana pozitif sinyaller veriyordu. Greenwich’in kıdemli taciri Jake Stolarski şunları kaydetti:

Piyasa şu anda bir düzeltme krizinde. Düzeltmesini tamamlamak için en uygun yeri bulmaya çalışıyor. Kilit teknik seviyelerdeki volatilite nedeniyle kripto para piyasasında ani fiyat değişimleri ortaya çıkıyor.

Twitter’daki bazı kripto para analistleri de Bitcoin’deki değer kaybının devam edeceğine yönelik açıklamalarda bulundu. Analistler Bitcoin’de oluşan düşen üçgen formasyonunun kesinlikle piyasadaki düşüşün işareti olduğuna inanıyor.

Piyasanın uzun vadeli görünümü, yine de oldukça sağlıklı. Sadece Mayıs ayında Bitcoin, 2017’nin sonlarından bu yana en büyük rallisini yaptı ve yüzde 62yükseldi. Bu nedenle yüzde 12’lik bir geri çekilme oldukça önemsiz olarak değerlendirilebilir. Fakat, yüzde 30’luk bir düzeltmeyle ilgili beklentiler de giderek artıyor eğer gerçekleşirse bu durum Bitcoin’in 6.300 dolara gerilemesine neden olacak.

Yorum Yap