Kripto Para Piyasası 25 Milyar Dolar Kazandı

Kripto para piyasaları ile ilgili olarak bugün ortaya çıkan verilerde kripto para piyasalarının tam 7 gün içerisinde 25 milyar dolarlık artış yaşadığı öğrenildi


Kripto para piyasaları ile ilgili olarak bugün ortaya çıkan verilerde kripto para piyasalarının tam 7 gün içerisinde 25 milyar dolarlık artış yaşadığı öğrenildi. Bitcoin piyasanın en fazla değer kazanan ve en fazla yatırım yapılan kripto parası olurken, Ethereum ise ikinci sırada kendisine yer bulabildi. Kripto para piyasalarında yaşanan 25 milyar dolarlık bu artış sonunda piyasalar olumlu yönde hareket ederken, bazı yatırımcıların bu durumdan hoşnut olmadıkları iddia edildi.

İddialara göre değer kaybı yaşayan kripto paralara yatırım yapan bazı yatırımcılar Bitcoin ve Ethereum ile birlikte bazı kripto paralarda yaşanan yükselişin kendilerinin yatırım yaptıkları kripto paralarda düşüş yaşanmasına sebep olduğunu iddia etti.

Piyasalarda Artış Sürecek

Toplam piyasa hacminin bugün gün itibari ile 353 milyar dolar seviyesine yakın olmasına rağmen bu seviye geçtiğimiz aylarda yakalanan 500+ milyar dolarlık piyasa verilerine oranla çok düşük olarak gösteriliyor. Piyasaların toplam hacminin ne kadar fazla artarsa o kadar fazla güven verdiği ve o kadar fazla yatırımcının dikkatini sektöre çektiğini gösterdiği belirtildi. Coinmarket verilerinden yola çıkılarak bakıldığında Litecoin bu hafta kendisinin reklamını kendi kendine haberler ile yapması sonucunda piyasa hacminde artışlar yaşarken Bitcoin ile Ethereum’da piyasa hacminin artması bazı kripto paraları olumsuz yönde etkiledi.