Kripto Para Yatırımlarında Takip Etmenin Önemli

Kripto para yatırımları ile ilgili yeni başlayacak olanların merak ettikleri sorular arasında yer alan ”sürekli alıp satmak yapmak gerekiyor mu?” sorusuna net olarak yanıt veren bir makale internet üzerinde bugüne kadar bulunmuyordu


Kripto para yatırımları ile ilgili yeni başlayacak olanların merak ettikleri sorular arasında yer alan ”sürekli alıp satmak yapmak gerekiyor mu?” sorusuna net olarak yanıt veren bir makale internet üzerinde bugüne kadar bulunmuyordu. Birçok makalede yeni başlayacak olanlara tavsiyeler yerine büyük yatırımcılara dair neler yaptıkları ve küçük yatırımcıların nasıl para kazanabilecek olduklarına dair bilgiler paylaşılmıştı.

Yeni yatırım yapmaya başlayan yatırımcıların Bitcoin düşükken satın almaları durumunda yüksek iken satmaları, daha sonrasında bir süre bekledikten sonra BTC düşüş yaşadığında tekrar BTC satın almaları karlılık oranlarını arttırabilir. Kripto para borsalarında paralarını işletmeyi bilmeyen yeni yatırımcılar bu sayede Bitcoin üzerinden yatırımlarını daha fazla katlayabilecek oldukları gibi, sürekli olarak aynı gün içerisinde defalarca alım satım işlemleri yapmak ise komisyonlar dolayısı ile sizlere kayıp yaşatabilir.

Yüksek Seviyede Satın, Tekrar Düştüğünde Satın Alın

Tablo ile belirtmek gerekirse, Bitcoin 40.000 TL seviyesinde iken satın aldığınız Bitcoin’i 43.000 TL iken satışını yapıp, tekrar 39.000 TL seviyesine indiğinde satın alıp 43.000 TL seviyesine yükseldiğinde satmanız durumunda oldukça kar edici gelirler elde edebilirsiniz. Yatırımınızın boyutuna göre Bitcoin alım ve satım işlemlerinde komisyon ödeyebilir ve bunu satın alım ve satış yaptığınız site üzerinden ne kadar komisyon alındığını görebilirsiniz.