Kripto Paralar Yeni Bir Zirveye İlerliyor

Kripto paralar konusunda yeni bir zirveye doğru gidiliyor


Kripto paralar konusunda yeni bir zirveye doğru gidiliyor. Dünyada en fazla dikkat çeken kripto para birimi olan Bitcoin, bu konuda birinci sırada bulunurken, Türkiye’de kripto para kullanım oranlarında yaşanan artışlar sonucunda daha fazla insanın ilgi göstermesi ile ortaya büyük bir piyasa çıkmış durumda. Ne kadar bugünlerde kripto para piyasası hacminde gerilemeler olsa bile yaşanan düşüşlerin bir süre sonra geriye dönük olarak tüm zararları çıkarması bekleniyor.

Kripto paralar hakkında genel algının bugünlerde zirveye doğru ilerleyecek olduğu yönünde olmasından ötürü yatırımcıların beklentisinin de kazanç yönünde olması ve bunu başarmak için herhangi bir engel olmamasından ötürü yatırım oranları sürekli olarak artıyor.

Yatırımcılar Bitcoin İle Yatıyor

Yatırımcıların bir kısmının günün 24 saatine yakın bir kısmını Bitcoin ile geçirdikleri, bir kısmının ise Bitcoin dolayısı ile her saat başı alarm kurarak fiyatın ne kadar olduğunu görmek için ve yatırımlarını buna uygun yönetmek için çaba harcadıkları ifade ediliyor. Konuya vakıf kaynaklar, Bitcoin yatırımının zirveye çıkmasının çok yakın bir süreçte gerçek olmasını beklediklerine değinirken, tam anlamı ile bu durumun ne zaman gerçekleşecek olduğu konusunda ise bilgi vermiyor.

  • Yatırımcıların genel beklentisi gelecekte kripto paraların normal para olarak kullanılması yönünde olmasına rağmen zirvenin zirvesi durumu gerçekleşse bile bu durumun tam manada gerçek olamayacak olduğu tahmin ediliyor. Zira AB ve ABD’nin buna izin vermeyecek olduğu çok açık.