En Büyük Üçüncü Kripto Borsası Huobi, Londra Ofisini Açtı

Çin’e ait Kripto Borsası Huobi , 28 Haziran’da Londra ofisinin açılışını yaptı ve bu yılın 3


Çin’e ait Kripto Borsası Huobi , 28 Haziran’da Londra ofisinin açılışını yaptı ve bu yılın 3. çeyreğinde başlayacağı duyurulan OTC alım satım testlerini yaptı.

“Beş milyondan fazla” küresel bir kullanıcı tabanına sahip olduğunu iddia eden Huobi, Cointelegraph ile paylaşılan bir basın açıklamasında, Avrupa’ya genişlemenin bir öncelik olduğunu ve Londra’nın yeni oluşumlara olanak sağladığını konusunda açıklama yaptı.

“Birleşik Krallık, küresel bir finans merkezi ve aktif bir blockchain topluluğuna sahip. Ayrıca hızlı gelişen pazar ile bölgedeki en büyük kripto para ticaret merkezi olma potansiyeli sayesinde Avrupa’nın ilk ofisi seçildi”, bu değişimle birlikte, yerel gazeteler İngiltere’nin bu tutumunu şu şekilde açıkladılar.

“Huobi’nin İngiltere’deki büyümesi, yüksek kaliteli finans, teknoloji yetenek havuzları ve açık bir kripto-para birimi düzenleme ortamı tarafından desteklenecektir.”

Bu hamle aslında diğer büyük borsalarının benzer kararlarını izliyor. Bunlardan en önemlisi, dünyanın en büyük kripto borsasına sahip olan Binance’ın, Nisan ayında Malta’ya taşınmasıydı.

Aynı zamanda, Cointelegraph’ın bildirdiği gibi Huobi, Londra’daki turistik yerlerini belirledi ve “Avrupa’nın ağ geçidi” olarak diğerlerinin üzerindeki konumu ayrıcalıklı hale getirdi.

Huobi Group başkan yardımcısı Peng Hu bir açıklamasında şu sözleri söyledi :

“Malta değil, İsviçre değil. Kesinlikle Londra, daha doğrusu İngiltere.”

Huobi, Avrupa pazarında OTC ticaretini sunmayı planlıyor. Londra’daki yeni varlığı, “Avrupa finansal pazarlarına daha iyi erişim sağlamak ve İngiltere merkezli blok zincirleme ve kripto varlık girişimlerinin Huobi Labs ve Huobi Ekosistem Fonu’ndan yararlanmasını sağlayacak” dedi.

Operasyona öncülük edecen olan isimler; Avrupa ​​Değişim Direktörü  Lester Li ve Huobi UK’de Genel Danışman ve Baş Uyum Görevlisi Josh Goodbody olacak.

  • Huobi, Coinmarketcap’a göre günlük ticaret hacminde yaklaşık 500 milyon $ değerinde dünyanın en büyük üçüncü kripto borsasıdır.