Kripto Para

Kripto Paralarda Black Friday İndirimleri Başladı! CFGI Endeksi Ne Gösteriyor?

Yazar: Coin Bilgi

Black Friday kripto para piyasasına daha erken gelmiş gibi görünüyor. Ancak, gerçek Black Friday’den farklı olarak, kimse mevcut indirimli fiyatlardan kripto para almak için acele ediyor gibi görünmüyor.

Bitcoin (BTC) serbest düşüşünü sürdürdüğü için kripto para piyasası panik içerisinde. Sadece bir hafta önce 8.700 dolardan işlem gören Bitcoin, bu haberimizin hazırlandığı sırada 7.200 dolardan işlem görüyordu. Bu düşüş kripto para piyasasının geri kalanının panik ve korkuya kapılmasına neden oldu. Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi, yatırımcıların şu anda “aşırı korku” içerisinde olduklarını gösteriyor.

Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi’ne (CFGI) göre, yatırımcıların genel piyasa hissi, daha fazla kriz beklenildiğinden “aşırı korku” ya dönüştü. Ancak, geçmiş veriler Kripto Para Korku ve Açgözlülük Endeksi’nin “aşırı korku” dönemine girdiği her zaman yatırımcılara bir satın alma fırsatı sunduğunu ortaya koyuyor.

Sert düşüşleri sert yükselişler takip ediyor

Piyasadaki gerilemeye rağmen, daha önceki analizlerde kripto paraların, bu denli sert düşüşlerin ardından yatırımcılara yükseliş fırsatları sunduğu açıkça görülüyor.

Kripto para piyasasının gelecekte bu düşüşlere nasıl tepki göstereceği açıkça görülüyor olmasına rağmen, pozisyon almadan önce yatırımcıların piyasadan onay beklemesi her zaman daha düşük seviyelere gerileme riskine karşı sağlıklı olabilir.

Yorum Yap