Kripto Para

Kuzey Kore’nin Tehlikeli Hacker Grubu Yatırımcıları Telegram’da Böyle Tuzağa Düşürüyor

Coin Bilgi
Yazar: Coin Bilgi

Kaspersky laboratuvarlarının yeni araştırmasına göre, ünlü hacker grubu Lazarus, kripto para şirketlerine saldırmak için gelişmiş yöntemler kullanıyor. Kaspersky, 2018’den beri ‘Operation Applejues’ olarak adlandırılan siber hırsızlık saldırılarını takip ediyor. Popüler siber güvenlik şirketinin raporuna göre Lazarus‘un bu saldırılarından İngiltere, Çin, Polonya ve Rusya da dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki insanlar etkilendi.

Telegram’ı Kullanıyorlar

Kaspersky’a göre popüler kripto para platformlarını kopyalayarak sahte web sitelerinin Telegram gruplarını oluşturuyor. Web sitelerinde ve Telegram gruplarında bilgisayar korsanlarının kullanıcıların cihazlarına bulaşmasına ve verilerini edinmelerine yardımcı olan kötü niyetli bağlantılar yer alıyordu.

“Operation Applejues’un altyapısını araştırırken hala aktif olarak devam eden olan birkaç sahte web sitesinin izine ulaştık. Sahte kripto para temalı web siteleri oluşturdular, ancak mükemmel olmaktan uzaklardı ve bağlantıların çoğu işe yaramadı. ”

Lazarus adlı hacker grubu, siber dünyanın önde gelen zorbalarından. Kaspersky uzmanları, kötü şöhretli grup Lazarus’un saldırılarının yakın zamanda sonlanmayacağına inanıyor.Her hafta, gelen kutunuza harika kripto içerikleri almak için kaydolun.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Yorum Yap