LBank Borsası Hangi Ülkenin, Güvenilir Mi?

LBank Borsası, 2016 yılında Hong Kong’da kuruldu


LBank Borsası, 2016 yılında Hong Kong’da kuruldu. Borsa, Superchains Network Technology Co. Ltd. olarak bilinen Çinli bir şirkete aittir. Çin’in kripto yasaları oldukça katı olduğundan, LBank genel merkezini Hong Kong’da tutmuştur. Bu borsa, daha çok Asya pazarlarına hizmet sunmaktadır. Bununla beraber platform, 200’den fazla ülkeyi desteklemektedir.

LBank’ın arkasındaki ekibi hakkında kamuoyuyla hiçbir bilgi paylaşımı yapılmamıştır. Borsanın kurucu ortağı Eric He hakkında da fazla bir bilgi yoktur. LBank’ın bir Twitter sayfası olmasına ve paylaşımlarında aktif gibi görünmesine rağmen takipçi ve beğeni sayısı diğer borsalara göre oldukça düşüktür. KuCoin ve Kraken, Twitter hesaplarında 30 kat daha fazla takipçiye sahiptir.

Basit bir ticaret platformu olmasına rağmen deneyimli tüccarlar için gelişmiş araçlara sahiptir. Günde yaklaşık 300 milyon dolar düzeyinde işlemin gerçekleştiği LBank borsasında 2,6 milyondan fazla kullanıcı vardır.  

Veri alışverişinin hızlı ve işlem maliyetlerinin düşük olması borsanın olumlu özellikleri arasındadır. Herhangi bir ticari işlem için komisyon küçük bir yüzdedir. Ancak Web sitesinin İngilizce versiyonu çok sınırlıdır. İngilizce bilgilerin sınırlı sunulması borsanın birçok potansiyel müşteriyi kaybetmesine yol açmaktadır.

LBank Borsası Güvenilir Mi?

Lisanslı bir borsa olmayan LBank, 2016’daki kuruluşundan bu yana, hiçbir bilgisayar korsanlığına maruz kalmadı, saldırıya uğramadı ve herhangi bir fon kaybı yaşamadı. Ancak webde yer alan uzman görüşleri ve kullanıcı yorumlarına bakılacak olursa güvenilirliği noktasında kafalarda çok sayıda soru işaretleri dolaştığı görülür. Basit bir ara yüz ile piyasadaki en kullanıcı dostu sistemlerden birine sahip olsa da kullanıcıları güvenlik hususunda tatmin edememiş olması çok dikkat çekicidir. herhangi bir resmi düzenleme olmadan çalışıyor olması çoğu yatırımcı için sorun teşkil eden bir husustur.

LBank platformu C1 ve C2 gerçek ad doğrulaması olmak üzere iki ana doğrulama düzeyine sahiptir. C1 kimlik doğrulaması ön ödeme işlemleri içindir. Nitekim C1 Authentication işlemi ile ön ödeme ve alım satım işlemleri kolaylaştırılmaktadır. C2 kimlik doğrulaması ise para çekme işlemlerinin kalitesini artırmaya yöneliktir. LBank, Web platformunda SSL şifreli sunucuları kullanır. Ayrıca kullanıcı fonlarının hem soğuk hem de sıcak cüzdan depolaması gibi en son güvenlik özelliklerini sunar.