Bybit Borsası Hangi Ülkenin, Güvenilir mi?

Bybit borsası, Singapur merkezli bir borsadır


Bybit borsası, Singapur merkezli bir borsadır. İngiliz Virgin Adaları’nda kayıtlı bir şirket olan Bybit Fintech Limited olarak faaliyet göstermektedir. Ayrıca Hong Kong ve Tayvan’da da ofisleri vardır. Daha çok Asyalı yatırımcılardan oluşan bir kullanıcı tabanı vardır.

2018’de faaliyete başlayan Bybit yeni ancak iddialı bir ticaret borsasıdır. Ben Zhou, küresel bir kripto türevleri borsası olan Bybit’in kurucu ortağı ve CEO’sudur. On yıl boyunca perakende forex komisyonculuğu yapmış bir girişimcidir.

ByBit 2018’den 2020’ye kadar, faaliyetinin ilk iki yılında Kuzey Amerika, Avrupa, Rusya, Japonya, Güney Kore ve diğer pazarlardan 100.000’den fazla kullanıcı topladı. Bugüne kadarki performansıyla platform, 150’den fazla ülkede aktif hale geldi. Bu durum, borsanın benimsenmesinin somut bir kanıtıdır. Bybit borsasında günlük işlemlerde yaklaşık 1 milyar dolarlık ticaret yapılmaktadır.

Bybit’in ortakları giderek çoğalmaktadır. Bybit, Astralis, Virtus Pro, NAVI ve Alliance gibi ortaklarla anlaşmalar imzalamıştır. Alman profesyonel kulübü Borussia Dortmund’un gömleğinde “BVB” yazısı Bybit’in kulübe olan sponsorluğunun sonucudur. Bybit son olarak, MEXC borsası ile işbirliği yapmıştır.

Bybit Platformu deneyimli tüccarlar düşünülerek tasarlanmıştır. Diğer birçok platformda olduğu gibi bir demo yardımıyla kullanıcılar sistemi pratik olarak deneyimler. Bu yöntem, herhangi bir risk almadan pratik yapmak ve öğrenmek için harika bir yoldur. Yatırımcıların web arayüzünde, tüm ticaret stratejilerini bir kerede belirleyebilmesi önemli bir kullanım avantajı sunar. Bybit borsasının kendini farklılaştırdığı alan büyük kaldıraç etkileri olan vadeli işlem sözleşmeleri sunmasıdır. Bybit’te kaldıraç ayarlanabilmekte ve bir pozisyon açıldıktan sonra bile değiştirilebilmektedir.

Bybit Borsası Güvenilir mi?

Bybit Borsasının kullanıcı bilgilerinin çalınması, hack, güvenlik ihlal veya sızdırma geçmişi yoktur. Bir dizi olumsuzluk olsa bile kullanıcıların fonlarını koruyacak olan bir sigorta fonu kullanıma hazır tutulmaktadır. Bybit müşteri fonlarının %100’ünü çevrimdışı ve soğuk depoda saklar. Bu nedenle sanal cüzdanların içeriğini ele geçirmek amacıyla siteyi hacklemek mümkün değildir. 

Bybit platformunda kullanıcı işlemleri doğrulama süreci kısadır. Platform, e-posta, Google Authenticator veya SMS ile mümkün olan 2 faktörlü kimlik doğrulama (2FA) sunar. Bu durum kullanıcıları sıkıcı işlemlerden uzak tutmuş olsa da güvenlik açısından olumlu karşılanmamaktadır. Ancak platform, yetkisiz para çekme işlemlerini önlemek için her para çekme talebini manuel olarak inceler.