Lider Kripto Para Şirketinden Kötü Haber!

Çin merkezli Bitcoin madencilik devi Bitmain’in son iki ay içerisinde çalışanlarının yarısını işten çıkarttı ve Tel Aviv ofisini kapattı


Çin merkezli Bitcoin madencilik devi Bitmain’in son iki ay içerisinde çalışanlarının yarısını işten çıkarttı ve Tel Aviv ofisini kapattı. İşten çıkartma ve ofislerini kapatmaya devam eden Bitmain son olarak Amsterdam ofisini de kapatacağını açıklamasının ardından uzmanlar Bitcoin madencilerinin sonuna gelindiği yorumunda bulundu.

Çin’in en büyük Bitcoin madenciliği şirketlerinden birisi olan Bitmain’in son iki ayda küçülmeye gitmesi ve çalışanlarının büyük bir kısmını işten çıkartması kripto para piyasalarını tedirgin ediyor. Elinde sektörde ciddi etki yaratabilecek Bitcoin bulunan Bitmain’in işten çıkartma ve küçülme kararının ardından Eth Founder’ın kurucusu Eric Conner önemli açıklamalarda bulundu.

Conner açıklamasında Bitcoin madencilerinin durumunun Bitcoin’i ve kripto para sektörünü etkilemeyeceğini söyledi. Ethereum piyasası ile ilgili başarılı tahminleriyle adından söz ettiren Conner’ın madenciler hakkında bu açıklaması madencileri üzdü. Conner ayrıca madencilerin yönetimsel kararlarda bile söz hakkının olmaması gerektiğini söyledi. 

Honestly, I wish we'd stop worrying about miners so much. They provide a service to what Ethereum users decide they want to run. I don't think they should have a say in governance decisions.

In 2 years we won't need them. Let's quit wasting so much time worrying about them.
— Eric Conner (@econoar) 13 Ocak 2019

Bitcoin Madenciliğinin Sonu Geliyor!

Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan Conner, açıklamasında 2 yıllık bir süre içerisinde artık madencilere ihtiyaç kalmayacağını ve artık kimsenin madencileri düşünerek zaman harcamaması gerektiğini ifade etti. Conner’ın madenciler hakkında bu düşüncelerinin doğru çıkıp çıkmayacağını ilerleyen zamanlarda göreceğiz.