Lüksemburg vatandaşları Bitcoin’e çok fazla ilgi gösteriyor

Lüksemburg vatandaşları hakkında bugün bir şirket tarafından yapılan araştırmanın sonuçlarına göre ülkede bulunan vatandaşların %8 gibi bir oranı kripto paraya sahipler


Lüksemburg vatandaşları hakkında bugün bir şirket tarafından yapılan araştırmanın sonuçlarına göre ülkede bulunan vatandaşların %8 gibi bir oranı kripto paraya sahipler. Bitcoin yatırımlarının ülkede en üst seviyede olduğu ifade edilirken, Lüksemburg vatandaşlarının gelir düzeylerinin yüksek olması ve önemsiz miktarlarda paralarını değerlendirmek için kripto paralara yatırmayı tercih ettikleri ifade edildi.

Vatandaşların kripto paralara ilgisinin fazla olduğunu açıklayan TNS isimli araştırma şirketi, kripto para yatırımlarının öncelikli olarak gençler ve daha sonrasında orta yaşlılar tarafından yapıldığını savundu. Tüm ülkenin neredeyse %10’u gibi bir kesiminin kripto para sahibi olması ise ülkede kripto paraya dayalı ödemelerin internet üzerinde daha hızlı geliştiği ortaya konuldu.

Erkeklerin Bilgisi Çok Daha İyi

TNS, erkek kullanıcıların kripto paralar ile ilgili bilgisinin çok daha iyi olduğunu, %27 oranında erkek kullanıcıların kripto paralar hakkında ”iyi” bilgiye sahip olduklarını söylediğini açıkladı. Şirket araştırmanın sonucuna göre ülkede kadınların erkeklere oranla kripto paralara daha az ilgi gösterdiğini ortaya koyarken, ankete ortalama olarak Şubat 2018 içerisinde 530+ kişi katıldığı açıklandı.

[bitcointicker]