Bitcoin

Sıfır komisyon ile Bitcoin almak mümkün mü?

PrimeXBT

Türkiye’de bulunan birkaç Bitcoin borsası sitesinden alışveriş yapan kullanıcılar, Bitcoin alırken ve aldıktan sonra kesilen komisyon ücretlerinden yakınıyorlar. Yerli siteler komisyon oranlarını çok yüksek tuttukları gibi, yurtdışına oranla çok daha fazla komisyon alıyor ve daha fazla kar elde edebiliyorlar.

Bitcoin satışlarında yerel olarak yurtiçi aktif kurulu olan hiçbir BTC borsası sitesinden satışlarınızda komisyon ödememe gibi bir durum olmaz. Paribu, BTCTURK gibi siteler üzerinden yapacak olduğunuz satışlarda %0.3 oranında komisyon ödemeniz gerekecek olduğu gibi, alım işlemlerinde de yine aynı oranlarda komisyon ödemek zorunda kalırsınız.

Mümkün Olduğunca En Düşük Komisyonlu Olanı Seçin

Mümkün olduğu sürece en düşük komisyon oranına sahip BTC satış borsalarını tercih etmeniz, ancak bunu yaparken sitenin güvenliği konusunda ve satış-alım işlemlerinin ne kadar sürede tamamlandığına dikkat edin. Bazı borsa sitelerinde satışlar birkaç saat sonrasında hesaba geçerken, bu süre içerisinde sizin kayıplarınız oynak kur dolayısı ile riske girebilir. BTC bir dakika içerisinde %10 değer kazanabileceği gibi, %10 değer kaybedebilecek bir güce sahip kripto paradır, her yaptığınız satış ve alımlarda olabildiğince düşükken alıp, en yükseğe çıktığını düşündüğünüz an satmanız kar elde etmenizi kolaylaştırır.

[bitcointicker]Her hafta, gelen kutunuza harika kripto içerikleri almak için kaydolun.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Yorum Yap