Maduro: Petro çok fazla ilgi görüyor

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, başkanlık seçimlerine dans ederek çıkarken, kendi ülkesinde bulunan ve kendisini dinlemeye gelen insanlara hitap etti


Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, başkanlık seçimlerine dans ederek çıkarken, kendi ülkesinde bulunan ve kendisini dinlemeye gelen insanlara hitap etti. Açıklamalarında Petro ICO için şimdiye kadar 171.000 ön talep geldiğini iddia eden Maduro, Petro’nun daha çok ilgi görmesi ve daha fazla ilerlemesi ile birlikte ülke genelinde kullanmaya başlayacak olduklarını belirtti.

Venezuela’da açlık ve fakirlik son dönemde yüzde 13.000 seviyesine yükselen enflasyon dolayısı ile en üst seviyede yaşanırken, Petro için bu kadar fazla talebin gelmesine ise yabancı basın kuruluşları ve ülkede bulunan vatandaşlar inanmıyor. Zira ülkede yaşanan açlık ve kıtlık sorunları dolayısı ile asgari ücretin sadece 2 kilo pirinç almaya kadar yeterli geldiği belirtiliyor.

Türkiye Destekliyor

ABD tarafından destek görmeyen Venezuela’nın kripto para birimi Petro, Türkiye tarafından destekleniyor ve ilerleyen vadede Petro’nun aktif olarak ticaretlerde kullanılabileceği belirtiliyor. Petro ICO, 171.000 talep almış olsun veya olmasın kripto paraların gelecekte anlık düşüş ve yükseliş yaşama durumları göz önüne alındığında şu aşamada ”Venezuela çok zengin” demek imkansız olacaktır. Ülke petrol bakımından ilk sırada olmasına rağmen petrol geliri konusunda başarısız görülüyor.