Matonis: Bitcoin Bir Balon Değil!

Bitcoin Vakfı kurucu yöneticisi ve finans uzmanı olan Jon Matonis, Bitcoin hakkında bir balon olduğu iddialarını ortaya atan birçok kişiye yanıt verdi


Bitcoin Vakfı kurucu yöneticisi ve finans uzmanı olan Jon Matonis, Bitcoin hakkında bir balon olduğu iddialarını ortaya atan birçok kişiye yanıt verdi. Bitcoin ile ilgili olarak balon iddialari geçtiğimiz 12 aylık süreden beridir devam etmesine rağmen son 9 aylık dönemde oldukça fazla artmış durumda.

Bazı yatırımcılar dahi bir balon olduklarını iddia ettikleri Bitcoin’e yatırım yapmaktan vazgeçtiklerini ve sürekli olarak yaşanan düşüş sonrasında kendilerinin hem mağdur olma risklerinin çok fazla olduğunu, hemde gelecekte kripto paraların tamamen çöküş yaşayabilecek olduğunu belirtiyorlar.

Matonis Neler Söyledi?

Bitcoin Vakfı kurucu yöneticisi ve finans uzmanı olan Jon Matonis, ise bu iddialar ile ilgili olarak, “Bitcoin’in bir balon olduğunu düşünen insanlara şunu söylemek istiyorum ki Bitcoin bir balon değil aslında balonu patlatacak bir iğnedir. Asıl balonlar, merkez bankaları tarafından yaratılan tamamen kontrolden çıkmış tahvil piyasaları ve sahte hisse senedi piyasalarıdır.” dedi.

Bitcoin’in bir balon olmadığını açıklayan Matonis, bankaların kripto paralara ilgi duyması ve engellemeye çalışmasının kendince muhteşem bir gelişme olduğunu açıkladı.