John McAfee, Tanıtacağı Kripto Para Başına 105 Bin Dolar İstiyor

Soyadını taşıyan McAfee isimli antivirüs yazılımıyla ünlenen ve yazılım sektöründe yıldızı parlayan John McAfee, son dönemde kripto para sektörüne duyduğu yakın ilgiyle biliniyor


Soyadını taşıyan McAfee isimli antivirüs yazılımıyla ünlenen ve yazılım sektöründe yıldızı parlayan John McAfee, son dönemde kripto para sektörüne duyduğu yakın ilgiyle biliniyor.

Twitter hesabını aktif bir şekilde kullanan yatırımcı, zaman zaman adı sanı duyulmayan kripto para birimlerinin tanıtımını yaparak geniş bir takipçi kitlesine ulaşmayı başarmıştı. Şimdilerdeyse John McAfee’nin tanıtımını yaptığı dijital para birimi ve ICO girişimlerinden tweet başına 105 bin dolar para talep ettiği ortaya çıktı.

Kendi ekibini kurdu!

Üstelik McAfee’nin girişimleri bununla da sınırlı değil. McAfee Crypto Team adını verdiği özel bir ekip kuran ünlü yazılımcı, artık grup halinde alenen “pump” ve “dump” yapmaya başladıklarını açıkladı.

John McAfee yeni servisini tanıtırken “Eğer ICO planlıyorsanız veya bir kripto para biriminin fiyatının hızla artmasını istiyorsanız, ekibimizle anlaşmanız faydalı olabilir. Toplamda 810 bin takipçiden oluşan Twitter hesabımdan yapacağım tek bir paylaşımın bedeli 105 bin dolardır. Ancak bu fiyatı takipçi sayısına böldüğümüzde yatırımcı başına maliyet yalnızca 0.13 dolara iniyor” diye açıklama yaptı.

Yüzde 350 değer kazandırdı!

Alenen para karşılığı kripto para birimlerinin fiyatıyla oynayan John McAfee, gerçekten de bu sektörde oldukça etkili. Yaptığı her bir paylaşım takipçileri tarafından para biriminin fiyatının yükseltilmesine yol açıyor.

Öyle ki Burst Coin isimli adı sanı duyulmayan bir para birimi, McAfee’nin yaptığı tavsiye niteliğindeki paylaşım sonrasında yüzde 350 oranında değer kazanmıştı. Bu da McAfee’nin etki alanını ve yapabileceklerini gösteren bir gelişme.