MoonXBT Copy Trading Nedir? Üst düzey Yatırımcıların İşlemleri Nasıl Tek Tuşla Kopyalanır?

Tolstoy’un da dediği gibi


Tolstoy’un da dediği gibi: “Bütün mutlu aileler birbirine benzer; mutsuz aileler ise kendi yolunda mutsuzdur.” 

Bu cümle, kripto para yatırımcıları için de geçerliliğini koruyor. Hemen hemen birbirlerine yakın yolla izleyenler kar elde ederken, zarar edenler hep farklı farklı hikayeler anlatıyor. Bazıları stop loss kullanmadığını söylüyor, bazıları ise kaldıracı doğru ayarlamadığını. Bu kullanıcıları zarara ve başarısız işlem stratejilerine sürükleyen şeyin, deneyim eksikliği olduğunu söyleyebiliriz.

Copy trading, tam bu noktada pratik yapmaya başlamanın kolay bir yolu olarak karşımıza çıkıyor. Copy trading ile fazla risk almadan, üst düzey yatırımcıların işlemlerini istediğiniz bütçe ile kopyalayabilirsiniz. 

MoonXBT Hakkında

Dünyanın en hızlı büyüyen basit kontrat kripto para platformu olan MoonXBT, 2021 yılının ilk yarısında çevrimiçi olarak piyasaya sürülmüştür ve 200’den fazla ülkede hizmet vermektedir. 

Minimum işlem miktarı 1 USDT olan MoonXBT’de 150x‘e kadar kaldıraç ile güvenli işlem yapabilirsiniz. Basit kontrat işlemlerini kullanarak; fiyatın hareket yönünü tahmin edebilir, hem yükseliş, hem de düşüşlerde kazanç sağlayabilirsiniz. 

MoonXBT, ilk lansmandan sonra, Ağustos ayında Copy Trading özelliğinin V2.2.0 güncellemesini yayınlamıştır ve kripto para dünyasındaki ilk sınırsız Copy Trading sistemi denilen şey tam olarak budur. 

Deneme sürümünde bir yatırımcıyı kopyalayanlar anlık 75.000.000 USDT hacim yarattı! 

MoonXBT Ağustos ayında yeni sistemi test ederken, üst düzey kopyalanan yatırımcılardan bazılarını ve sadık kullanıcılarını copy trading deneyimine davet etmiştir. Kopyalanan traderlardan biri, 5.000 USDT ve 150x kaldıraç ile bireysel bir pozisyon başlatmıştır. Bu durumda MoonXBT’nin tanıtımı ile trader 100’e yakın kullanıcı tarafından kopyalanmış olup, anlık işlem hacmi 75.000.000 USDT’ye ulaşmıştır. 

Bu büyük copy trading işleminin sonucu; yalnızca traderların ve takipçilerin büyük kar elde etmesi olmakla kalmayıp, aynı zamanda MoonXBT’nin sağladığı olağanüstü likiditeyi kanıtlamaktadır. 

Likiditeden bahsetmemiz gerekirse; standart bir borsanın en iyi ölçüm aracı olduğunu söyleyebiliriz. Bir platformun likiditesi, kullanıcıların işlemlerinin herhangi bir slipaj olmadan ne kadar hızlı yapılabildiği ile ölçülür. Başka bir deyişle, işlem hacmi ne kadar fazlaysa ve kullanıcıların işlem hızı ne kadar yüksek ise, platformun likiditesi o kadar fazla demektir.

MoonXBT ile traderlar, tüm işlemlerini göz açıp kapayıncaya kadar gerçekleştirebiliyor ve kâr etme ihtimallerini güvence altına alıyorlar. 

Copy Trading Nasıl Kullanılır?

Kullanıcılar, MoonXBT mobil uygulamasının sağ alt köşesindeki Keşfet sayfasını tıklayarak Copy trading işlevini bulabilir veya doğrudan Web arayüzünün gezinme çubuğunda Copy trading sekmesine ulaşabilirler. 

MoonXBT’deki takipçiler profesyonel trader’ları ROR, kazanma oranı, işlem stili, toplam ROR, işlem günleri vb. bazında sıralayabilir.

MoonXBT’de Trader’lar Nasıl Kopyalanır?

MoonXBT’de bir trader’ı kopyalamak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  1. Öncelikle MoonXBT hesabınıza giriş yapıp Copy Trading bölümüne gidin.
  2. Ardından, trader’ları tercihinize ve risk isteğinize göre sıralayın.
  3. Ardından, Trader’ın profilindeki kopyala düğmesine tıklayın.
  4. Bundan sonra, kopyalamak istediğiniz işlem çiftlerini seçin.
  5. Şimdi seçtiğiniz tüm işlem çiftlerine sabit tutarı girin.
  6. Son olarak ekranın alt kısmındaki Takip Et butonuna tıklayın ve Tamam butonuna tıklayarak kopya alım satım bilgilerinizi onaylayın.

Copy trading emri ile normal emir arasında herhangi bir fark var mı?

Traderları pozisyon açmak için takip eden copy trading emirleri ile normal emirler arasında bazı farklılıklar vardır:

  1. Kopyalanan işlemler için marjin eklenemez.
  2. Kar/Zarar durdurma, kopyalanan işlemler için kullanılamaz.
  3. Kopyalanan emrin kaldıracı, işlemi açan uzman trader’ın emriyle belirlenir.

Aynı anda kaç tane uzman trader’ın işlemini kopyalayabilirim?

Kopyaladığınız uzman trader sayısı şu an için 5 kişiyle sınırlıdır ve aynı anda 5 kişiyi geçmemelidir. Lütfen 5’ten az sayıda uzman trader’ı kopyalayınız.

Copy trading için hesabımda bakiye olması gerekir mi?

Herhangi bir işlem açabilmeniz için elbette hesabınızda belli bir bakiyeniz bulunmalıdır. Copy trade işlemleri için ise bakiyenizde en az 20 USDT bulunmalıdır, aksi taktirde kopyalama işleminiz başarısız olacaktır.

Hangi uzman trader’ı seçeceğimi nereden bileceğim?

Trader’ları çeşitli parametrelere göre sıralayabilir ve risk isteğinize göre bir trader’ı takip edebilirsiniz. Ayrıca kazanç oranınızı artırmak ve yatırımlarınızı çeşitlendirmek için çeşitli trader’ları aynı anda takip edebilirsiniz.

Uzman trader’lar güvenilir mi?

MoonXBT’de yer alan tüm uzman trader’lar sıkı bir şekilde denetlendiğinden, geçmiş işlemleri herkese açık olduğundan ve tüm veriler şeffaf olarak açıklandığından güvenilirdir. Tüm bunlara ek olarak, Copy Trading ayarlarınızı istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Kopyaladığım uzman trader bana kaybettiriyor, ne yapmalıyım?

Kullanıcılar kopyalayacağı uzman traderı seçmekte tamamen özgürdür ve varlıklarının, işlemlerinin üzerinde tam kontrole sahiptir. Bu nedenle uzman trader’ın suistimallerinden kaynaklanan risklerden korunmak amacıyla veya devam eden işlemden memnun olmadıklarında işlemi anında iptal edebilirler veya pozisyonlarını manuel olarak kapatabilirler.

Neden Copy Trading’e bir şans vermiyorsun?

Son olarak şunu da eklemekte fayda var; copy trading’in kripto dünyasında yaygın bir uygulama haline geldiğini görüyorsunuz. Yatırımcıların MoonXBT’de copy trading kullanmasına sebep olan en önemli etken ise, Influencer olarak bilinen, sosyal medyada tanıdığınız ve deneyimine güvenilen traderları/analistleri kendi platformunda trader olmaya teşvik etmesidir. 

Copy trading ile, piyasa dalgalanmalarına karşı daha savunmasız olan yeni kullanıcıların finansal kayıplarını en aza indirmesi ve karlarını en üst düzeye çıkarması hiç zor değil. 

Copy trading’de sevdiğin bir traderın işlemini kopyala, 15 USDT KAZAN 💰

10 Kasım’a kadar ilgili formu dolduran ve bir yatırımcının işlemlerini kopyalayan kullanıcılarımız 15 USDT bonus kazanıyor!

📌 Görevler:

🔸Aşağıdaki formu doldurun.

https://bit.ly/2YekmOg

🔸1 traderın işlemini kopyalayın. 

MoonXBT Türkiye Topluluğuna Katıl