Takip Edin

Kripto Para Haberleri

Mt.Gox eski CEO’su Mark Karpeles Kimdir?

Avatar

Yayınlanma tarihi

-

Mt.Gox eski CEO’su Mark Karpeles, son dönemde adı sık sık basında paylaşılması ile tanınıyor. Türkiye ve dünyada kripto para dünyasının en fazla tanınan isimleri arasında ilk sıralarda yer alan Mt.Gox eski CEO’su Mark Karpeles, ” Bir veya iki yıl içerisinde tekrar bir iş bulabileceğimden hiçbir şekilde emin değilim. Bu yüzden tam zamanlı normal bir iş bulamıyorum.” fadelerini kullanması ile kripto para dünyasında gelecek sene kötü durumların olabilecek olduğu iddiasında bulundu şeklinde yorumlandı.

Başarılı Olamaması…

Andrew Lee ise bu konuya dair açıklamalarında geçtiğimiz ay ”Mark savaştı ama başarılı olamadı. Ve başarısız olmasına rağmen onun yetenekleri, tecrübesi ve işin nasıl yapıldığını bilmesi hala devam etmekte. Bunun gibi bir -savaş alanı tecrübesi olan – savaşçıyı tekrar savaş alanına getirmek bana çok mantıklı geliyor. Bu savaşın önemli bir noktasında Mark’a ikinci bir şans vermek benim en çok istediğim fırsatlardan birisi. Titanik gemisini inşa eden adamın sırf gemi battığı için başka bir gemi inşa etmemesi gerektiğini söylemeye cür’et edemem.” ifadelerini kullanmıştı.

22 yaşında olan Meliha, üniversiteden mezun olmasının ardından Bitoin'e bir heves ile yatırım yapmaya başladı. İngilizce ve Almanca dil bilgisine sahip olan yazar arkadaşımızın uzmanlık alanı ise altcoinler.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kripto Para Haberleri

Bitcoin Yükseliş Eğiliminde

İlknur Özer

Yayınlanma tarihi

-

Bu haftaki son verilere göre, hem Puell Multiple hem de Mayer Multiple uzun vadeli satın alma fırsatlarına işaret ediyor. Geleneksel iki indikatöre göre, uzun vadeli yatırım kazançları için ideal noktalara ulaşan Bitcoin yükseliş gösterme eğiliminde .

Puell Multiple’den, BTC Fiyat Kazançları Hakkında İpucu

Look Into Bitcoin’in yaratıcısı Philip Swift tarafından vurgulandığı üzere Puell Multiple, geleneksel olarak Bitcoin’in piyasasının düşük seviyelerini seçen önemli bir bölgeye yeniden girdi.

Piyasalar Raporunda Swift, böyle bir hareketin meydana geldiği nadir durumları gösteren bir grafik hazırladı. Puell Multiple, mevcut günlük BTC  satışını alıyor ve bunu bir yıllık satışların hareketli ortalamasına bölüyor. Bu nedenle, satışı   %50 azaltan yarılanma olayları kilit önemdedir.

grafik1

Mayer Multiple İndikatöründeki Değişim

Puell Multiple’ye eşlik eden başka bir klasik Bitcoin fiyat göstergesi olan Mayer Multiple, 20 Haziran’da en iyi uzun vadeli yatırım kazançlarının olduğu bölgeye ulaşmış olacak.

Bitcoin fiyatı 200 günlük hareketli ortalamanın üzerindeki katlarına gelince, Mayer 2.4’ün altındaki bir puanın başarıyı işaret ettiğini belirtti.

grafik2

Çeşitli indikatörler BTC/USD paritesinin yükseleceğini gösteriyor. Bunlar arasında, Ocak 2018’den bu yana yapılan en yüksek ağ zorluğu güncellemesi de var.

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

Kripto Para Vergi Uygulaması Geliştirildi

İlknur Özer

Yayınlanma tarihi

-

bitcoin vergisi

Küresel danışmanlık şirketi Ernst & Young, kripto para işlemlerinden oluşan vergileri hesaplayan uygulama geliştirdi. Böylelikle ABD’nin vergi Kurumu IRS, müşterilerine vergi raporlama konusunda yardımcı olacak.

Çok uluslu profesyonel danışmanlık şirketi Ernst & Young, ”EY CryptoPrep” adlı bir kripto vergi uygulaması yayınladı. Müşterilere ABD vergi başvuruları konusunda yardımcı olmak için geliştirilen uygulama tam otomatik, web tabanlı Hizmet Olarak Yazılım (SaaS) ürünüdür.

EY CryptoPrep, çok sayıda borsadan büyük kripto para birimleri hakkında veri alıyor, otomatik olarak ilgili vergi kurallarını uyguluyor. Müşteriler isterlerse programı kendileri kullanabiliyor veya yönetilen hizmetin bir parçası olarak seçebiliyor.

EY ABD Vergi Hizmetleri Başkan Yardımcısı Marna Ricker, uygulamanın kripto para birimlerine artan ilgiye doğrudan bir yanıt olarak hayata geçtiğini açıkladı:  “Müşterilerimiz kripto varlıklarını giderek daha fazla elinde tutuyor ve ticaretini yapıyor, bu da kripto vergileri dosyalama konusunda gelişen karmaşıklığı gidermek için yenilikçi bir çözüme ihtiyaç duyuyor.”

Kripto para birimleri, bazı durumlarda vergi düzenlemelerine ek olarak, traderların sıkı kayıt gereksinimleri nedeniyle birçok kullanıcı için karışıklığa ve zorluğa neden oldu.

IRS Çöküyor

ABD’nin vergi kurumu IRS, , kripto para birimlerinden vergi toplanması için pek çok farklı yöntem deniyor. Bu yılın mayıs ayında, sanal varlıklarla ilgili vergi iadelerinin denetlenmesi için bir ekip oluşturdu ve  Çalışma Bildirimi (SOW) gönderdi.

IRS, ABD vatandaşlarının kripto para birimlerinden herhangi bir kazanç elde etmeleri durumunda, ellerindeki kripto para miktarını açıklamalarını şart koşmuştu ve 2019 kripto vergi yönergelerini hakkında daha fazla açıklama yapmadı.

Küresel Vergi Belirsizliği

ABD, vergi kanunlarını kripto para birimleri etrafında geliştirmeye devam eden tek ülke değil. Bu haftanın başlarında, Güney Kore maliye bakanı yakın gelecekte bir kripto para vergisi uygulayacaklarını doğruladı. Bakan, hükümetin yeni bir dijital vergi yapısı hakkında uluslararası tartışmalar yürüttüğünü de söyledi.

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

Ripple, Brave ve Huobi Küresel Ödeme Ağına Katıldı

İlknur Özer

Yayınlanma tarihi

-

kuresel odeme agı

Ripple, Brave, Huobi ve diğer 40 şirket, gerçek zamanlı ödeme ağı PayID’yi dünya çapında başlatmak için Açık Ödeme Koalisyonu’na (Open Payment Coalition) katılarak güçlerini birleştirdi.

100 milyondan fazla tüketiciye ulaşan yeni ödeme sistemi, kullanıcıların herhangi bir ödeme ağı üzerinden dünyanın herhangi bir yerine gerçek zamanlı para göndermesine veya almasına olanak sağlıyor.

Kullanıcılar, karmaşık banka hesap numaraları, uluslararası kodlar, yönlendirme numaraları veya SWIFT kimlikleri gerektirmeden anında para almak için banka hesaplarına bağlı bir  e-posta adresi veya telefon numarası ile işlem yapabiliyorlar.

İlgili kripto para ve blockchain şirketleri arasında BitGo, BitPay, Bitrue, Bitso, Bitstamp, Blockchain.com, Brave, BTC Markets, CipherTrace, Coinone, Crypto.com, Huobi, Independent Reserve, Liquid, Ripple ve daha fazlası bulunmaktadır.

Ripple’dan Ethan Beard, PayID’in küresel ödemeleri basit ve hızlı hale getirmeyi amaçladığını söyledi. “Ödeme yapmak, e-posta veya mesaj göndermek kadar kusursuz ve hızlı olursa, hepimiz dünya çapında hızlı ve kolay bir şekilde daha fazla ödeme göndeririz” dedi.

Liquid Group Inc CEO’su Mike Kayamori, kripto para biriminin anahtar bir bileşen olacağını söyledi: “Ödemelerin fiat ve kripto para birimi arasında birlikte çalışabilir olması ve dünyanın her yerine gönderilmesi ve alınması kolay olacak.”

”Bir Sonraki Adım: PayID”

PayID,  aşamalı olarak tanıtıldığı Avustralya’da son üç yıldır zaten yaygın olarak kullanılmaktadır. Ülkedeki banka ve kripto borsası kullanıcılarının çoğunluğu 7/24 istedikleri zaman anında para transferi yapabilir ve alabilir. Avustralya merkezli BTC Markets CEO’su Caroline Bowler, küresel PayID sistemi hakkında şunları söyledi:

“PayID, uluslararası bir kitleye ödeme kolaylığı sağlayabilecek altyapıya sahip sonraki bir adımdır.”

Devamını oku