Nassim Taleb: ”Neredeyse Tüm Bitcoin Yatırımcıları Bitcoin Nüanslarını Anlamıyor”

Üniversite profesörü ve Black Swan’ın yazarı Nassim Taleb, Bitcoin’in iyi bir fikir olduğunu düşünüyor, ancak çoğu yatırımcının bitcoin detaylarını anlamadığını düşünüyor

nassib taleb

Üniversite profesörü ve Black Swan’ın yazarı Nassim Taleb, Bitcoin’in iyi bir fikir olduğunu düşünüyor, ancak çoğu yatırımcının bitcoin detaylarını anlamadığını düşünüyor.

Nassim Taleb tarafından 21 Haziran’da atılan bir tweet’e göre , Bitcoin (BTC) iyi bir fikir ama “neredeyse tüm bitcoin yatırımcıları bir aptal.”

Taleb, “Bitcoin maksimalist” olarak ifade ettiği Giacomo Zucco ile karşılıklı fikir alışverişinde bulunuyordu. Nassim Taleb ‘Skin in the Game’ isimli risk yönetimi ve stratejilerinden bahsettiği kitabında; bürokratlar ve politikacıların merkezi planlamanın uygulanmasına ilişkin görüşlerine meydan okudu.

Eski Wall Street traderı ve  risk mühendisliği profesörü kendisini, “daha üst düzey merkezi yönetim için özgürlükçü bir birey” olarak nitelendirdi.

Bitcoin Hakkında Liberter Görüşler

Liberteryenler otonomi ve seçme özgürlüğünü maksimize etmeye çalışır; politik özgürlük, gönüllü iş birliği ve bireysel karar önceliğini vurgular, bu doğrultuda da devletin minimize edilmesi ya da ortadan kaldırılması gerektiğini savunur. Kavramın popüler kullanımı devletin minimize edilmesi şeklindedir.

Birçok ülkenin merkez bankasının dijital para birimleri yaratmaya yönelik baskısına rağmen, kripto topluluğunda Bitcoin’i, geleneksel finansal kuruluşlardan kurtulmanın bir yolu olarak gören birçok kişi var. Roger Ver gibi bazı erken BTC yatırımcıları liberter ekonominin sadık savunucuları olmuştur.