CME Bitcoin Pazarı Hızla Büyümeye Devam Ediyor!

Ünlü kripto para analitiği şirketi Skew tarafından sağlanan verilere göre, Chicago merkezli küresel pazar şirketi CME Group’un sunduğu Bitcoin seçenekleri artık tüm pazarın neredeyse %25’inden sorumlu. CME, talep görme bakımından, Hollanda borsası Deribit’ten sonra ikinci sırada...


Ünlü kripto para analitiği şirketi Skew tarafından sağlanan verilere göre, Chicago merkezli küresel pazar şirketi CME Group’un sunduğu Bitcoin seçenekleri artık tüm pazarın neredeyse %25’inden sorumlu. CME, talep görme bakımından, Hollanda borsası Deribit’ten sonra ikinci sırada yer almaktadır.

Önümüzdeki hafta 1 milyar dolara yakın Ethereum ve Bitcoin seçeneği sona erecek.

GRAFİKHABER2

CME’nin Seçenekleri 10 Kat Büyüme Gösteriyor

CME Group, 13 Ocak’ta Bitcoin vadeli işlemlerinde düzenlenmiş seçenekler başlattı. Mayıs ortasından bu yana toplam açık faizde on kattan fazla artış oldu. Hızla büyüyen hacmi ile, kurumsal yatırımcılar arasında Bitcoin seçeneklerine yönelik çok yoğun bir talebin olduğunu görmek mümkün.

Bakkt Sıfıra Yaklaştı

Bu arada, ICE Amerikan Şirketinin yan kuruluşu olan Bakkt platformu tarafından sunulan Bitcoin seçenekleri, CME’nin seçeneklerinden bir aydan daha önce piyasaya sürülmesine rağmen neredeyse hiç ilgi çekmiyor.

Ocak ayı sonlarında sıfıra düştükten sonra, Bakkt’ta listelenen Bitcoin seçeneklerinin sayısı henüz toparlanamadı. Karşılaştırma yapmak gerekirse, geçen yıl CFTC ile halka açık olan kripto türevleri ürünlerinin bir diğer sağlayıcısı olan LedgerX, açık faizden yüzde üç pay alıyor.