Kripto Para

Neblio (NEBL) Nasıl Alınır? NEBL Satın Alma Rehberi

Neblio Nedir?

Neblio, fiziksel ve dijital varlıkların NFT’ler olarak tokenleştirilmesini kolaylaştırmaya yardımcı olmak için kurumsal düzeyde blockchain çözümleri sunar. Tek bir tıklamayla şifrelenebilen bir token içine gömülecek benzersiz meta veri özelliklerinin eklenmesine izin veren NTP1 adlı tek bir token protokolü kullanıyor. Böylece ortaklara ve müşterilere gönderilen hassas verileri gizli tutmaya ihtiyaç duyan şirketler için kritik bir özellik sahibi olmuş oluyor.

Bir geliştirme platformu olarak Neblio, geliştirici API’ları ile en popüler sekiz programlama dili için diğer birçok blockchain platformundan daha fazla destek sunuyor. Bu, neredeyse her yazılım geliştirme geçmişine sahip geliştiricinin, son kullanıcılar için hızlı bir şekilde merkezi olmayan uygulamalar oluşturmasına olanak tanıyor. Neblio çekirdek ekibi ayrıca, kendi blok zinciri projelerini ve Neblio Tachyon teknolojisine dayalı kendi tamamen özel blockchain’lerini oluşturmak isteyen kurumsal müşterilere ve kurumlara hizmet ve danışmanlık hizmeti veriyor. Müşteriler, bir ücret karşılığında ekip tarafından kendileri için eksiksiz bir proje inşa edebiliyorlar.

NEBL ağın node operatörü olmak adına token sahipleri tarafından stake yapmak için kullanan Neblio’nun kendi tokenidir. Ekip kısa süre önce NEBL paralarını çevrimdışı bir cüzdanda saklayarak ve bunları güvenli bir şekilde aktif bir stake cüzdanına devrederek uzaktan stake etme seçeneğini ağın özelliklerine ekledi. Bu yöntem soğuk staking olarak adlandırılır.

Çekirdek geliştirmenin büyük bir kısmı tamamlandığında, Neblio ekibi artık dünyanın her yerinden geliştiricilere ulaşmaya ve onları işe almaya  başlayacak. Ayrıca teknoloji ile arası iyi olmayan kişilere blockchain teknolojisi ve bunun nasıl kullanılabileceği hakkında anlaşılması kolay içerik aracılığıyla eğitim sağlayabilecek. Ek olarak gerçek dünyada pratik uygulaması olan girişimler oluşturulacak.

Neblio Ekibi

2017’de iki IT uzmanı Edward Smith ve Ann Jackson Neblio projesinin küçük ama iddialı ekibini kurmak için ittifak kurdular. Ed Smith daha önce Cisco ve Capital one’da uzmandı ve Ann Jackson, 6 yıl boyunca Hewlett Packard’ın gelişimine katkıda bulundu. Bugüne gelince Neblio ekibi, teknik raporda belirlenen tüm kilometre taşlarına gururla ulaştı. Bu durum geliştiricilerin bağlılığı kanıtı sayılabilir.

NEBL, ICO’sunu Ağustos 2017’de yaptı ve 13 milyon NEBL tokeni satıldı. Başlangıçta plan 125 milyon coin satmaktı, fakat satılmayan olan yakıldı. Bu karar, sistemin dengede kalmasına yardımcı oldu.

Neblio’nun Avantajları Nelerdir?

Güvenlik: Neblio ekibi güvenlik ekibinin dolandırıcılık ve hack’lere karşı bağışık hale getirme konusunda harika bir iş çıkardıklarını garanti ediyor.

Değişmezlik: Neblio ağının veri koruması kusursuzdur, Neblio tarafından üçüncü bir tarafın müdahale etmesinin hiçbir yolu olmadığı öne sürülüyor.

Ölçeklenebilirlik: Tüm dünyaya dağılmış olan node’lar, sistemin daha kolay erişilmesine ve hızlı çalışmasına katkıda bulunur.

Stake algoritması: NEBL sahiplerinin node operatörleri haline gelmesiyle, işlemleri doğrulamaya ve ağın güvenliğini sağlamaya yardımcı olan PoS sistemine sahiptir. Token sahipleri normal veya soğuk stake yöntemlerini kullanarak stake yapabilir ve tutulan herhangi bir NEBL miktarına göre yeni NEBL tokenlerini şeklinde ödül alabilirler.

Scrypt karma algoritması: Scrypt hash, kullanıcının verilerini korumanın daha güvenli ve güvenilir bir yolu olan bir paroladan güçlü bir özel anahtar oluşturmaktan sorumludur.

RESTful API mimarisi: Kullanımı kolay açık kaynaklı API’lar biçiminde birden fazla programlama dili desteği, blockchain geliştirmeyi binlerce geliştirici için erişilebilir hale getirir.

Meta Veri Şifreleme :Gönderici alıcı için otomatik olarak çözülen tek bir tıklama ile işlem meta verilerini şifreleyebilir.

Tek token protokolü: Neblio Token Protocol 1 (NTP1) benzersiz meta veri özelliklerine sahip, değiştirilebilir veya değiştirilemez (NFT) yaratabilir.

NEBL Nasıl Satın Alınır?

NEBL birkaç popüler kullanılan borsada listelenmiş durumda. Bu borsalar üzerinden satın alınabilir. NEBL tokenlerini fiat para birimleriyle alamayacağınız için öncelikle farklı kripto paraları almanız gerekiyor. NEBL popüler kripto paralar karşısında listelenmiş durumda aşağıdaki listemizden yararlanarak işlem çiftlerini görebilirsiniz.

NEBL Listeleyen Bir Borsada Hesap Açın

Para yatırma yönteminize göre veya elinizde bulunana kripto paralara göre yöntem belirledik sonra NEBL alacağınız borsada bir üyeliğiniz bulunmuyorsa bir üyelik sahibi olmanız gerekiyor. Borsalara üye olmak adına kimlik bilgileri ve iletişim bilgileri yeterli oluyor. Borsa seçiminizi yaptıysanız satın alma işlemi için hazır sayılırsınız.

Satın Alma İşlemini Gerçekleştirin

NEBL tokenlerini alacağınız kripto parayı hesabınıza yatırdıktan sonra borsanızın al-sat sayfasına geliniz. Ardından NEBL sembolünü arattığınızda NEBL karşısında listelenmiş diğer kripto paraları görebilirsiniz. Size uygun olanı seçin ve fiyat ve miktar belirleyin. Emrinizi borsaya girdikten sonra uygun satıcı bulunduğunda işleminiz otomatik gerçekleştirilecektir.

NEBL tokenlerinin Binance üzerindeki satın alma sayfası.

NEBL Nereden Alınır?

NEBL Listeleyen borsaları aşağıdaki tablomuzda görebilirsiniz.

Borsa İşlem Çiftleri Toplam Yaklaşık İşlem Hacmi
Binance NEBL/BTC NEBL/ETH %51,22
KuCoin  NEBL/BTC %3,68
HitBTC NEBL/BTC NEBL/ETH %44,12

Genel Bakış

NEBL tokenleri Ağustos 2021 itibariyle aşağıdaki genel özelliklere sahip. Bu özelliklerin zaman içerisinde değişebileceğini belirtelim.

Coin Sembolü NEBL
Toplam Arzı 18,158,173
Dolaşımdaki Miktarı 17,784,872
En Yüksek Fiyatına Ulaştığı Tarih 8 Ocak 2018
En yüksek Fiyatı $44,68
Endüstri Kurumsal blockchain
Token kullanım alanı Staking
Bulunduğu Ağ Neblio

Yorum Yap