NEO’da Sert Düşüş: 70 Doların Altına İndi

2018 yılı hemen hemen tüm kripto para birimleri için oldukça zorlu geçiyor


2018 yılı hemen hemen tüm kripto para birimleri için oldukça zorlu geçiyor. Bir dönem 20 bin dolar sınırına yaklaşan Bitcoin’in halihazırda 7 bin dolar seviyesinde işlem görmesi, Google ve Facebook‘un kripto para ve ICO reklamlarını yasaklaması, dünyaca ünlü banka ve devlet kurumlarının yöneticileri tarafından yapılan kripto para karşıtı açıklamalar… Tüm bunlar Bitcoin başta olmak üzere çoğu kripto para biriminin değer kaybetmesine yol açan etkenler.

Son olarak NEO da bu düşüşten payını alan kripto para birimleri arasına katıldı. Geçtiğimiz 24 saat içinde ciddi bir darbe alan NEO’nun fiyatı, dolar karşısında yüzde 5.58 oranında değer kaybetti. An itibariyle NEO fiyatı 66.95 dolar olarak belirlenmiş durumda.

İnanılmaz bir değer kaybı söz konusu

Oysa NEO bir zamanlar yatırımcısına gelecek ve yüksek getiri vaat eden bir para birimiydi. Tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 187.91 dolardan 66.95 dolar seviyelerine gerilemesi, NEO’nun ne kadar değer kaybettiğini göstermesi açısından manidar.

NEO fiyatlarında yaşanan düşüşün, diğer çoğu para biriminde de olduğu gibi Bitcoin’le doğru orantılı olduğunu da söyleyebilmek mümkün.

Son 24 saatte 131 milyon 161 bin dolarlık işlem görmesi, NEO’dan yatırımcı kaçışının henüz olmadığını gösteriyor. Bu iyi bir şey, ancak NEO’nun fiyatının daha da dibe vurması ilerleyen dönemde yatırımcıları hayal kırıklığına uğratabilir. 

NEO halen daha Binance‘nin yanı sıra CoinEgg, Bitfinex ve Upbit borsalarında işlem görmeye devam ediyor.